Як знизити тиск без таблеток: три корисні продукти для порятунку від гіпертонії

Як знизити тиск без таблеток: три корисні продукти для порятунку від гіпертонії

Як знизити АТ без таблеток / фото: pixabay.com

Високий кров’яний тиск (також відомий як гіпертонія) може становити серйозний ризик для вашого здоров’я через можливі ускладнення. На щастя, є прості способи знизити ризик гіпертонії і нормалізувати артеріальний тиск.

Про це пише She finds

Гіпертонія, яка характеризується постійним підвищеним тиском, відноситься до серцево-судинних захворювань, які посідають лідируючі позиції з причин смертності як в Україні, так і в світі. Хронічне підвищення артеріального тиску завдає шкоди головному мозку, серцю та ниркам, і може згодом призвести до інсульту.

Знизити ризик гіпертонії можуть прості та доступні продукти харчування, які природно збагачені калієм. Вживання цього важливого мінерала допомагає нормалізувати кров’яний тиск, нейтралізуючи вплив натрію, який є одним із основних винуватців гіпертонії. 

Як знизити ризик гіпертонії

Лікарі радять схильним до гіпертонії людям просто додавати щодня до тарілки побільше здорових продуктів з високим вмістом калію на додаток до регулярних фізичних вправ. Серед продуктів з рекордним вмістом калію є звичайна картопля, біла квасоля і банани.

Пюре з картоплі

Хоча картопля може мати погану репутацію через вміст вуглеводів, насправді вона приносить багато користі для здоров’я. Дієтологи рекомендують споживати картоплю через високий вміст калію, який може допомогти підтримувати здоровий рівень артеріального тиску. Річ у тому, що картопля містить 391 міліграм калію у кожних 100 грамах продукту.

Однак, є одна порада – готуйте картоплю з мінімальною кількістю солі (менше ніж 1 чайна ложка) і по можливості з меншою кількістю олії. 

Тушкована квасоля

Квасоля – фантастичне доповнення до вашого раціону з багатьох причин. Цей білок рослинного походження має широкий спектр корисних для здоров’я властивостей, а також є джерелом калію. За підрахунками, 200 г квасолі містить 50% добової норми мікроелемента. При цьому квасоля також багата білком і має низький глікемічний індекс, що робить її дуже корисною для діабетиків.

Банани на десерт

Високий вміст калію в бананах є відомим фактом. Але основна перевага регулярного споживання бананів в тому, що ці фрукти споживаються в сирому вигляді, а отже вони не втрачають свою користь від термічної обробки. У продукті середнього розміру та вагою 120 грамів міститься приблизно 422 міліграми калію.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.