Як зберегти тепло в будинку взимку: поради для українців

Як зберегти тепло в будинку взимку: поради для українців

Як зберегти тепло в будинку / фото: freepik.com

Цьогоріч українці перебувають під реальною загрозою залишитися взимку в квартирах без опалення, адже удари російських терористів по енергосистемі тривають. Враховуючи, що в більшості регіонів України вже випав перший сніг, дієві поради як зігрітися в оселях без опалення і як зберегти тепло при ледь теплих батареях як ніколи актуальні зараз.

Про це повідомляють Новини Планети.

Утеплення вікон і щілин

Якщо є фінансові можливості, то замініть старі дерев’яні вікна на енергозберігаючі склопакети. Якщо такої можливості немає, то покладіть у щілини на дерев’яних вікнах поролон і зверху заклейте спеціальним папером для вікон або скотчем.

Якщо в квартирі встановлені сучасні металопластикові вікна, не зайвим буде перевірити, чи щільно вони закриваються. При наявності несправностей з вікном зверніться до компанії, яка їх встановлювала, аби працівники відрегулювали вікно. 

Встановлення тепловідбивального екрану між батареєю та стіною

Для утримання тепла в квартирі рекомендується встановлення спеціальних фольгованих екранів. Вони розміщуються за батарею і відбивають тепло. Таким чином воно практично не виходить в нікуди в конкретному місці. Найчастіше фольговані екрани ставлять за батареєю і за трубами, які є джерелом тепла.

Утеплення місця між дверима і стіною

Якщо в будинку є стіна, яка промерзає взимку, її слід ізолювати пінополістирольними листами або гіпсокартоном. Це допоможе ліквідувати дрібні щілини, через які дуже швидко виходить тепло з приміщення. Необхідно також підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, утеплити низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.

Перевірте вікна та труби у під’їзді

Аби зберегти тепло у власній квартирі, варто перевірити стан вікон й у під’їзді. Обробіть їх утеплювачем або силіконовим герметиком. Також варто утеплити труби, що йдуть по підвалах і на горищі. Якщо є змога — замініть сталеві трубопроводи на поліпропіленові.

Утеплення фасаду

Рекомендується проведення комплексного утеплення будинку, що знизить негативний ефект від холоду. Завдяки утепленню фасаду збільшується термін служби несучих стін та будівлі в цілому. Будинок буде надійно захищений від промерзання та появи грибка. Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то ефективним рішенням буде утеплення всієї площі стін.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.