Як зберегти стосунки під час війни – поради психолога

Як зберегти стосунки під час війни – поради психолога

Як зберегти стосунки під час війни / фото: freepik

Психіка людей сприймає війну як справжняю катастрофу, що відображається на всіх сферах життя. Однією з досить важливих сфер, де у воєнний час найчастіше виникають конфліктні ситуації, є стосунки між чоловіком та жінкою. Як показує статистика, багато хто не витримує напруженості і тому розлучається.

Ольга Котляр, психолог-практик методу гештальт-терапії, транзактного аналізу, розповіла про те, як можна зберегти стосунки та звести кількість конфліктів до мінімуму під час війни.

Психолог зазначає, що пари починають сваритися через те, що з’являється злість, а також численні претензії один до одного. Необхідно вміти розуміти сенс тієї чи іншої емоції, вміти правильно показувати їх партнеру. Багато жінок починають знецінювати чоловіка та критикувати його. Це не найкращий варіант вирішення проблеми, адже якщо будуть придушуватись особисті амбіції, то це призведе до зворотного ефекту.

Поради для жінок

  • Необхідно навчитися підтримувати одне одного, чути та намагатися разом вирішувати проблеми.
  • Важливо говорити за допомогою «Я-повідомлення». Наприклад, «Я потребую твоєї допомоги», а не «Ти мені ніколи не допомагаєш».
  • Дуже важливо не змішувати різні моменти. Від болю можуть плакати всі люди, точно так, як і сміятися від радості. Тільки в окремих випадках сміх може бути захисною реакцією на те, що відбувається.
  • Варто пам’ятати, що жаль може принизити, а за допомогою образи не вирішується проблема. Важливо навчитися розрізняти де емоції партнера, а де його відчуття.

Поради для чоловіків

Війна, як і будь-яка інша криза, може продемонструвати, що насправді відбувається в тій чи іншій парі. Відповідальність за відносини при цьому мають покладатися на обох партнерів однаково, а не на когось одного.

Основною потребою жінки є безпека. Війна призвела до того, що жінка змушена стати сильнішою, відповідати за своїх дітей, вивчати нові території та адаптуватися до життя в чужій країні. Незалежно від того, наскільки далеко жінка, її варто підтримати, поцікавитися чи вона поїла і як спала, розповісти про свої почуття. Обов’язково потрібно робити компліменти.

У кризу зберегти відносини можна лише тоді, коли кожен із партнерів переступить через свою гендерну приналежність. Жінкам потрібно навчитися бути самостійнішими, щоб у майбутньому краще розуміти чоловіка. Чоловіки ж повинні вміти подбати не лише про себе, а й про своїх рідних.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.