Як заспокоїти дитину під час вибухів та сирен – поради психолога

Як заспокоїти дитину під час вибухів та сирен – поради психолога

Як заспокоїти дитину під час сирен та гуркоту / фото: freepik.com

Під час військових дій дуже часто звучать сирени та вибухи, що може спричиняти сильну істерику у дітей. У цей момент необхідно допомогти малюкові впоратися зі страхом і правильно пояснити те, що відбувається довкола. Докладніше про те, що треба говорити дитині, розповіла на сторінці Міністерства охорони здоров’я психолог Світлана Ройз.

«Цілком нормально бояться того, що сильно лякає. Звернути увагу слід на те, що діти здебільшого орієнтуватимуться на реакцію дорослих та на їх пояснення того, що відбувається. Саме тому важливо знати, як батькам чинити в таких ситуаціях», – каже психолог.

Нормалізація

Насамперед необхідно зафіксувати ситуацію і далі почати її пояснювати. Дитина має зрозуміти, що батьки бачать її страх. Далі варто сказати, що ЗСУ побачили загрозу для людей і зараз займаються її ліквідацією. Маля має розуміти, що про його безпеку зможуть подбати, але при цьому йому варто пройти в укриття, де воно має знаходитися деякий час.

Підтримка

Дорослі повинні показати дитині свою підтримку і сказати про те, що вони постійно знаходитимуться поруч. Також варто запропонувати обійняти малюка, а в укриття із собою варто взяти улюблену іграшку.

Завершення

Батькам обов’язково потрібно звернути увагу на те, що загрози більше немає і при цьому відзначити те, наскільки добре тримався малюк. Дитині варто подякувати за її сміливість та витримку.

Додатково можна застосовувати інші методи для того, щоб заспокоїти дітей. Вони можуть бути дихальними, тактильними, абстрактними, ігровими. Наприклад, можна розпочати співати пісні, слухати казку, зробити легкий масаж. Психолог зазначає, що дуже дієвим у цій ситуації є масаж вух, який допомагає швидше заспокоїтись та розслабитися.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.