Як захиститися від отруєння азотною кислотою: поради НСЗУ

Як захиститися від отруєння азотною кислотою: поради НСЗУ

Як захиститися від отруєння азотною кислотою / фото: freepik.com

Отруєння азотною кислотою, коли в країні йдуть активні бойові дії, є цілком реальним, адже немає жодної гарантії того, що в цистерни з цією речовиною не потраплять снаряди. Якийсь час тому така ситуація спостерігалася на території Луганської області, але пари азотної кислоти через вітер попливли у бік ворожих військ.

Про це повідомляє НСЗУ.

Водночас медики не перестають нагадувати важливі поради, які допоможуть урятувати життя тим громадянам, які опинилися в такій небезпечній ситуації. Велику небезпеку азотна кислота становить під час вдихання, при ковтанні, а також коли потрапляє на слизові оболонки. Пари кислоти з величезною швидкістю після попадання в організм починають вражати його органи.

Невелика кількість азотної кислоти, що потрапила на слизові оболонки дихальних шляхів, здатна спровокувати стан, що нагадує бронхіт. Також сильно починає крутитися голова. Велика доза може спровокувати набряк легенів і, як наслідок, смерть. При попаданні парів азотної кислоти в очі розвивається кон’юнктивіт, а потім починає поступово відмирати рогівка. Зрештою, людина просто може втратити зір.

Для того, щоб захистити власне здоров’я та організм від впливу небезпечної хімічної речовини, одразу потрібно сховатися в максимально надійному приміщенні, якщо під час катастрофи ви знаходилися на вулиці. Якщо ви під час вибуху цистерн з азотом знаходитесь у приміщенні, то варто негайно закрити всі двері та вікна, перевірити на наявність щілин і якщо вони були виявлені, то заклеїти та ретельно завісити. Ідеальним варіантом стане завішування дверних та віконних прорізів тканиною, яку попередньо варто змочити в лимонній кислоті або ж у розчині оцту.

Залишатися в укритті необхідно доти, доки не надійде офіційна заява про те, що жодної загрози життю та здоров’ю немає. Також громадянам буде надано план подальших дій. Потрібно подбати також про те, щоб дихальні шляхи були надійно захищені від пари азотної кислоти. Якщо є респіратор, то ним варто скористатися. Незалежно від того, на яку частину тіла потрапить азотна кислота, цю ділянку варто якнайшвидше промити величезною кількістю води.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.