Як вибрати якісне морозиво – кілька простих порад

Як вибрати якісне морозиво – кілька простих порад

Як вибрати якісне морозиво / фото: freepik.com

Сучасні виробники можуть запропонувати досить великий вибір морозива, яке подобається не лише дітям, а й багатьом дорослим, особливо у літню спеку. У сезон купити прострочене морозиво дуже складно, адже воно продається досить швидко. Для того, щоб перевірити, наскільки якісним є десерт, варто враховувати три різні показники.

Насамперед звернути увагу при покупці морозива потрібно на його форму. Якщо продукт був деформований, це може вказувати на те, що морозиво розморожували, а потім повторно заморозили. Десерт в жодному разі не повинен бути м’яким, а на його поверхні повинні бути відсутні будь-які тверді утворення або крупинки.

Не варто забувати про упаковку морозива. На ній повинен бути склад продукту, дата виготовлення і терміни придатності. Виробники повинні вказувати енергетичну та харчову цінність, умови зберігання, вагу.

Державні стандарти говорять про те, що морозиво умовно поділяється на три різні види.

  • ДСТУ 4733:2007. Продукт, що має молочну основу – вершкове, молочне або пломбір. Для виробництва використовуються молочні продукти, не додаються жири чи білки, які мають немолочне походження.
  • ДСТУ 4734:2007. Основа в такій продукції плодово-ягідна або овочева. Додається певна кількість цукрового сиропу, натуральні барвники та ароматизатори.
  • ДСТУ 4735:2007. Морозиво має комбінований склад. Частина молочної сировини замінюється рослинними компонентами.

ТУ – це певні технічні умови, що визначаються виробником. Якщо вибирається морозиво, що має маркування ТУ, то в такому випадку потрібно розуміти, що виробник самостійно може вибрати складові компоненти для продукції, що виробляється.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.