Як вибрати в магазині свіжі яйця – кілька перевірених способів

Як вибрати в магазині свіжі яйця – кілька перевірених способів

Як вибрати в магазині свіжі яйця / фото: freepik.com

Яйця — універсальний продукт. Вони входять до складу багатьох страв, з них готують сніданки, додають в тісто і салати. Але якщо в магазині попадуться не свіжі яйця, можна отримати сильне харчове отруєння. Щоб уникнути таких неприємностей, є кілька способів перевірити продукт на свіжість.

Про це повідомляє LifeStyle

Перш за все термін придатності яєць залежить від тих умов, в яких їх зберігають. Наприклад, при температурі зберігання +2 яйця залишаються свіжими протягом 90 днів. Якщо показник температури + 25, то термін придатності скоротиться до 25 днів.

При виборі та купівлі яєць в магазині важливо звертати увагу на дату їх сортування. Чим ближче день і місяць, зазначені на пакуванні, до реальної дати на момент покупки, тим свіжіші яйця.

Важливо оглядати яйця ще в магазині. Для цього їх можна піднести на світла або потрясти. Свіже яйце не буде видавати звуків булькання, а на світлі добре видно повітряну порожнину. Якщо її немає, швидше за все продукт залежався на полиці.

Також зверніть увагу на те, в якому положені лежать яйця в лотку. Якщо гострим кінцем вгору — це грубе порушення вимог зберігання. При фасуванні тупий кінець повинен бути зверху. Саме в ньому розташована повітряна подушка, яка захищає від проникнення бактерій через шкаралупу. Коли яйця фасують неправильно, подушка під вагою білка і жовтка видавлюється повністю і перестає виконувати захисну функцію.

У тому випадку, коли покупка здійснена без перевірки, і яйця принесені додому, не потрібно поспішати їх готувати. Спочатку краще перевірити на свіжість. Для цього знадобиться миска з водою. Занурте яйця в ємність з рідиною. Якщо вони залишаються на дні, значить свіжі. Якщо спливають, тоді краще викинути їх у відро для сміття.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.