Як вибрати свіжу рибу: поради покупцям

Як вибрати свіжу рибу: поради покупцям

Як вибрати свіжу рибу / фото: freepik.com

Риба — це джерело білка, фосфору, омега-3 та інших корисних вітамінів. Тому її рекомендують лікарі та дієтологи. Ось тільки мова йде про свіжий продукт. Як навчиться вибирати свіжого лосося, щоб отримати максимум користі від продукту, розповіли кухарі.

Про це повідомляють Новини Планети.

Перш за все, потрібно розібратися: що таке дикий лосось і фермерський. Дикого виловлюють в океанах та прісних водах, а фермерського розводять в озерах (щось на зразок рибних ферм). І той і інший лосось буде корисний.

Риба, вирощена людиною на фермі, коштує трохи дешевше, і вона багата жирами. А ось дикий лосось буде не таким жирним, але в ньому більше калію, магнію, і цинку. У магазині відрізнити їх фактично неможливо.

Кухарі кажуть, якщо на зрізі філе ви бачите білі прожилки – це фермерський лосось, і він продається цілий рік. Дикого найчастіше на прилавки завозять з лютого по серпень.

Звертайте увагу на запах. Свіжий лосось матиме нейтральний запах. Колір теж багато розповість про свіжість. Якщо м’якуш ніжно-рожевий або червоний — продукт свіжий. А ось риба, що залежалася на прилавку, буде мати блідий окрас. Якщо м’ясо лосося має яскраво-червоне забарвлення, швидше за все це стара особина або штучно підфарбований продукт (так іноді роблять для надання товарного вигляду). За текстурою м’ясо повинно бути пружним, твердим, а шкіра м’якою і гладенькою.

Якщо ви вибираєте слабосолону рибу, читайте склад. Нічого крім солі і риби бути не повинно. Купуйте продукт тільки у вакуумній упаковці. У ній не має бути повітря, якщо воно є – упаковування пройшло з порушеннями, в лососі можуть бути небезпечні бактерії. Не купуйте копчену рибу. У продукті холодного і гарячого копчення немає нічого корисного для організму.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.