Як впоратися зі стресом під час війни – поради психолога

Як впоратися зі стресом під час війни – поради психолога

Як упоратися зі стресом під час війни / фото: alergia.com.ua

Численні повітряні тривоги, відсутність роботи, швидке зростання цін, переживання та хвилювання за своє життя та родичів призводять до того, що величезна кількість українців відчувають постійний стрес. Про те, як під час війни впоратися з регулярним стресом і хвилюванням, розповіла психолог Катя Гурська.

Про це повідомляють Факты.

Як тільки починає відчуватись хвилювання, варто почати правильно дихати. Для цього протягом 4 секунд робиться вдих, потім дихання на 4 секунди затримується і такий самий час повітря видихається. Вправа повторюється кілька разів. При цьому вдихати потрібно щоразу все глибше. У деяких ситуаціях цього буде цілком достатньо. Правильне дихання допомагає швидко заспокоїтися і прийти до тями.

Варто зайнятися чимось цікавим, щоб не думати про погане. Наприклад, можна переглянути якийсь фільм. Це може бути жанр екшн, який, напевно, відверне увагу від негативних думок. Можна помалювати, почитати книгу або будь-що, що змусить не замислюватися про те, що відбувається навколо.

Може знадобитися ментальна пауза. Можна прогулятися, помедитувати, посидіти у тиші та постаратися нічого не робити. Якщо налаштуватися на це не виходить, варто негайно змінити вид діяльності. Прибирання в будинку, похід за продуктами або будь-яке інше заняття, яке довго відкладалося, дозволить розвантажити мозок.

Щоб впоратися зі стресом, можна трохи поспати. Деяким людям буде цілком достатньо 20 хвилин. Це один із найкращих способів для перезавантаження. Відмінно допомагає відволіктися від поганих думок зарядка, кардіотренування. Також безліч досліджень підтверджують те, що людина швидко заспокоюється, коли знаходиться на природі, поряд з деревами або водоймами.

Багато психологів говорять про те, що якщо неможливо вирішити проблему, то її необхідно відпустити. Який сенс думати та переживати про те, з чим власними силами впоратися не вдасться. Іноді впоратися із хвилюванням самостійно не виходить. У такому разі варто заручитися підтримкою близьких людей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.