Як впоратися з тривогою через новини – корисні поради

Як впоратися з тривогою через новини – корисні поради

Як зменшити тривогу від перегляду новин  / фото: freepik

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке відбулося 24 лютого, вкрай негативно позначилося на психологічному стані всіх українців. Стрес пережили навіть ті люди, які перебувають у відносній безпеці та не чують постійно вибухи за вікном. Через те, що регулярно читаються новини про те, що трапилося, є постійно тривожний стан, який тільки ще більше посилюється.

Про це повідомляє  Very Well Health.

Фахівці вважають, що перегляди знімків з тих місць, де ведуться бойові дії та внаслідок прочитання численних поганих новин, цілком може почати розвиватися посттравматичний стресовий розлад.

Посттравматичний стресовий розлад або ПТСР виникає в результаті якоїсь події, яка травмувала психіку людини. Вона може почати відчувати завжди тривогу, і іноді згадує те, що раніше побачила. Як правило, перші ознаки ПТСР починають проявлятися приблизно через місяць після того, як трапилася психологічна травма. Іноді може пройти набагато більше часу. Відомі випадки, коли захворювання починало виявлятися через рік після події.

Щоб зменшити тривожний стан, варто менше читати або дивитися новини. На це можна витрачати трохи більше 15 хвилин на день. Фахівці провели дослідження та встановили, що відчуття тривоги починає поступово з’являтися і потім наростає вже з 14 хвилин перегляду новин, особливо якщо вони погані.

Звичайно, контролювати відчуття тривоги, спричинене новинами, неможливо. Саме тому варто виділити певний час для того, щоб трохи понервуватись. Не потрібно в цей період себе звинувачувати або намагатися даремно заспокоїтися. Такий час виділяти можна будь-коли, але не перед сном.

Кількість новин слід скоротити. Відпишіться від каналів із новинами, адже у багатьох інформація просто дублюється. Можете не переживати, що ви пропустите щось важливе, бо обмеження поганої інформації позитивно позначиться на стані психіки. Також варто постаратися відволіктися від того, що відбувається. Можна повернутися на роботу, прогулятися, провести час з рідними або просто подивитися фільм, почитати книгу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.