Як відрізнити сир від сирного продукту

Як відрізнити сир від сирного продукту

Як вибрати натуральний сир / фото: freepik.com

За останні роки на прилавках магазинів з’явилося багато нових продуктів: сирний, сметанний, майонезний та інші. Ці сурогати насправді приносять здоров’ю більше шкоди, ніж користі. Недобросовісні виробники намагаються заплутати покупця і пропонують ці харчові продукти, але купувати їх не варто.

Про це повідомляє 5-Minute Crafts.

Є кілька критеріїв, які допоможуть відрізнити справжній твердий сир з молока від дешевого від сирного продукту. У складі якісного сиру використовують незбиране молоко: коров’яче, овече, козяче та ін. Також у кожного виду сиру своя рецептура: різні бактерії, ферменти, види цвілі.

Сирний продукт містить у своєму складі молоко, але також використовується замінник молочного жиру. Технологія виробництва не відрізняється від звичайного сиру плавленого або розсільного, а також м’якого, підлозі твердого та інших видів. Саме тому покупці можуть повестись на обман і купити дешевий, абсолютно не корисний продукт.

Сирний сурогат — це дешева імітація, і ось її характерні ознаки:

  • Вартість — такий продукт буде коштувати мінімум у 2 рази дешевше, ніж справжній сир.
  • Назва — відповідно до закону, виробник зобов’язаний вказувати цю назву на етикетці. Він, звичайно, може всіляко вуалювати його, наприклад, писати дрібним шрифтом.
  • Склад — в сирному продукті будуть емульгатори, консерванти, цукор, рослинний жир і ще багато різних добавок.

Під рослинним жиром мається на увазі пальмова олія. Вона заборонена до вживання в багатьох країнах. Річ у тому, що, вступаючи в організм ця речовина може руйнувати тканини та навіть завдавати шкоди репродуктивної функції.

Пальмовий жир в шлунку прилипає до стінок. Тому виникають проблеми з травленням. Також це сильний канцероген, і використовують його тільки для здешевлення собівартості продукції.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.