Як відреагували в Росії на вступ Фінляндії до НАТО

Як відреагували в Росії на вступ Фінляндії до НАТО

Лавров / фото: ТСН

Сьогодні Фінляндія офіційно стала членом Північноатлантичного Альянсу. У Кремлі вступ Фінляндії в НАТО назвали посяганням на національну безпеку Росії, крім того обіцяють вжити “заходи у відповідь”.

Про це повідомляють Новини Планети.

Фінляндія стала повноправним членом Північноатлантичного альянсу у вівторок, 4 квітня. Сьогодні було оголошено про завершення всіх юридичних процедур, пов’язаних з оформленням членства країни в НАТО. Ця подія викликала очікувано маразматичну реакцію в Росії. В МЗС країни-агресорки заявили, що “змушені будуть вжити відповідних заходів” у відповідь на це рішення. На думку російських посадовців, приєднання Фінляндії до Альянсу загрожує національній безпеці держави.

Журналісти поцікавилися реакцією на цю подію у речника Кремля Дмитра Пєскова. Зокрема, у нього запитали, чи не є вступ Фінляндії до НАТО геополітичною поразкою, оскільки кордони країн Альянсу стали ще більшими від початку війни проти України.

“У Кремлі вважають, що це чергове загострення ситуації. Розширення НАТО – це замах на нашу безпеку та національні інтереси РФ, ми про це говорили. І саме так ми це сприймаємо. І, звісно, це змушує нас вживати контрзаходів щодо гарантування власної безпеки і в тактичному, і у стратегічному аспектах. Ситуація з Фінляндією, звісно, докорінно відрізняється від ситуації з Україною… І з Фінляндією в нас не було спорів”, – відповів Пєсков. 

Поки достеменно не відомо, що саме мають намір зробити в Кремлі, однак із характеру обіцянок Москви можна припустити що це лише пусті заяви щодо вжиття контрзаходів. Водночас в МЗС Росії зауважили, що приєднання Фінляндії до НАТО не може не вплинути негативно на російсько-фінляндські двосторонні відносини.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.