Як видалити сірчану пробку з вуха – поради отоларинголога

Як видалити сірчану пробку з вуха – поради отоларинголога

Як безпечно позбутися вушної сірки / фото: Mag.103.by

Багато людей використовують ватні палички для того, щоб очистити вуха від сірки. При цьому вони навіть не припускають, що таким чином можуть дуже нашкодити собі. У той же час є більш безпечна та ефективна альтернатива, якою можуть скористатися абсолютно всі.

Про це повідомляє 5 канал.

Фахівці наголошують на тому, що виділення вушної сірки вважається нормальним явищем і не є доказом того, що людина не стежить за своєю особистою гігієною. Вушну сірку виробляють клітини, які знаходяться у слуховому проході та у зовнішньому вусі. Саме вона виступає бар’єром, що не дозволяє проникати всередину вірусам і мікробам.

Вушна сірка включає в себе натуральні маслянисті речовини, що виробляються сальними залозами. Також додається бруд та величезна кількість відмерлих клітин шкіри. Варто звернути увагу, що останній компонент з’являється безпосередньо під час очищення вух за допомогою ватних паличок.

Джеррі Ліїн, лікар-отоларинголог з університету Луїсвілля відзначила, що є кілька причин, чому не можна використовувати ватні палички. Вони займають дуже багато місця, тому будь-який неправильний рух призводить до того, що сірка починає забиватися далі, закриваючи собою слуховий прохід. В результаті цього речовина може або просто застрягти в слуховому проході, або спровокувати таке явище, як перфорація барабанної перетинки.

Є досить багато інших методів очищення вух, які вважаються більш ефективними та, головне, безпечними.

  • Вушні краплі. За допомогою спеціального розчину вушна сірка стає рідкішою. Завдяки цьому вона зможе легко вийти з вуха.
  • Сода. Половину чайної ложки соди варто змішати з водою та закапати у вухо до 10 крапель. Таким чином вийде такий самий ефект, який мають спеціальні краплі.
  • Рослинна олія. Метод дозволяє також дуже ефективно очистити вуха від бруду. Досить закапати кілька крапель за допомогою піпетки та потім акуратно прибрати залишки, використовуючи для цього паперові серветки.

Варто використовувати безпечні методи, адже існує великий ризик при очищенні вух ватними паличками пошкодити барабанні перетинки, що призведе до проблем зі слухом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.