Як вибрати стиглий і солодкий кавун – поради експертів

Як вибрати стиглий і солодкий кавун – поради експертів

Як вибрати стиглий і солодкий кавун  / фото: pixabay.com

Кавун вважається неймовірно смачною і водночас корисною ягодою. Якщо кавун дозрілий, то в ньому є безліч натуральних антиоксидантів. У ягоді є багато лікопіну, який особливо добре впливає на людське здоров’я та захищає організм від розвитку хвороб серця, діабету та навіть раку.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Експерти дають кілька простих порад щодо того, як можна вибрати смачний та солодкий кавун, щоб отримати від нього максимальну користь. Насамперед увагу варто звернути на форму ягоди. Вибирати потрібно тверді плоди симетричної форми, які не будуть мати опуклості або вм’ятини та інші деформації.

Якщо кавун справді стиглий, він буде досить важким, незважаючи на свій невеликий розмір. Це вказує на те, що в ньому багато води і він досить соковитий. Під час вибору ягоди, перевагу варто віддати найважчому. Також визначити ступінь стиглості кавуна можна по стукоту. Звичайно, даний метод багато фахівців не визнають, але все ж його часто використовують. Зріла ягода матиме глухий звук під час постукування. Якщо плід трохи стиснути двома руками, він навіть почне трохи потріскувати.

Наявність великої жовтої плями на одній із сторін кавуна може говорити про те, що він довгий час пролежав на землі і, відповідно, мав час дозріти. Якщо його вирвали занадто рано, то в такому разі великий ризик того, що ягода буде повністю несмачна і недозріла.

Також експерти радять звернути увагу на хвостик кавуна. Якщо він зелений, це вказує, що зірвали його занадто рано і кавун ще продовжував рости. Крім того, не потрібно купувати плід без плодоніжки, адже таким чином намагаються приховати погану якість.

Смужки на кавуні мають бути максимально чіткими. Перевагу варто віддавати тим плодам, які мають яскраві смужки, а контраст між темними та світлими ділянками добре помітний. Показником того, що кавун солодкий, є прожилки, що нагадують павутинки. Плями з’являються у тих місцях, де крізь шкірку починає просочуватися цукор.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.