Як у домашніх умовах знезаразити воду для пиття

Як у домашніх умовах знезаразити воду для пиття

Як знезаражувати воду / фото: Amway

Війна може спричинити те, що люди залишаться без питної води. Міністерство охорони здоров’я України дало кілька порад щодо того, як можна самостійно в домашніх умовах знезаразити воду та зробити її питною.

  • Кип’ятіння. Вода кип’ятиться протягом не менше 10 хвилин і далі залишається, щоб вона повністю відстояла. Зберігати таку воду потрібно виключно в закритих ємностях і якщо буде можливість, можна провести додаткове очищення.
  • Активний хлор. Дуже хорошим способом очищення води є таблетки, що містять активний хлор. У цьому випадку обов’язково потрібно вивчити інструкцію, щоб розуміти, яку саме кількість води можна очистити тією чи іншою кількістю таблеток. Після додавання таблеток у воду варто почекати щонайменше годину перед тим, як почати її вживати.
  • Добре зарекомендувало себе активоване вугілля. На літр води застосовується п’ять таблеток, які бажано подрібнити. Далі вугілля обертається чистою тканиною. Для знезараження таким методом потрібно не менше 8 годин. Додатково вода не матиме неприємного запаху, буде усунено шкідливі речовини та якісь незначні домішки.
  • Якщо потрібно очистити невеликий об’єм води, можна скористатися марганцівкою. На літр потрібно приблизно 1-2 грами речовини або кілька дрібних кришталиків. Вода має стати світло-рожевою. Розчин настоюється протягом півгодини і потім його ретельно проціджують.
  • У крайньому випадку можна скористатися йодом. На літр води береться 3-4 краплі йодового розчину. Після того, як буде проведено знезараження, вода фільтрується додатково за допомогою звичайного побутового фільтра. Перед використанням потрібно почекати щонайменше годину. Такий варіант не підійде тим людям, які мають проблеми із щитовидною залозою.

Такі прості способи допоможуть отримати у будь-якій складній ситуації достатню кількість питної води.

Раніше ми писали, що хімік розповів, як вижити під час ядерного удару. Міжнародні фахівці висувають припущення щодо того, що РФ все ж таки може скористатися ядерною зброєю, щоб перемогти у війні з Україною. Невідомо про те, чи станеться це напевно, але краще підготуватися до найгіршого заздалегідь і знати про те, як правильно чинити під час евакуації. Про це розповів хімік Гліб Репіч.

А також, що Арестович пояснив, чому українців не попередили про початок війни. Влада України чудово знала про те, коли саме відбудеться повномасштабне вторгнення РФ, але не стали попереджати українців через те, що сталася б масова паніка. Таку заяву зробив радник голови Офісу президента України Олексій Арестович.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.