Як швидко зняти з вікон скотч та прибрати сліди клею

Як швидко зняти з вікон скотч та прибрати сліди клею

Як швидко зняти з вікон скотч / фото: freepik.com

Війна України з Російською Федерацією вплинула на всі сфери життя українців і побутова не стала винятком. Зараз така реальність, що у багатьох будинках вікна заклеєні скотчем. Звичайно, ще рано позбавлятися такого захисту, але надалі скотч доведеться видаляти. Тому потрібно знати, як це робити вірно, щоб на поверхні вікон не залишалися численні сліди від клею.

Як зняти скотч з вікон

Спочатку знімається скотч. Його не потрібно тягнути вгору, адже тоді на склі залишиться дуже багато клею. Потрібно відклеїти маленький шматочок скотчу і потім потягнути його на себе. У такому випадку з поверхні вікна буде забиратися максимальна кількість клею.

Впоратися із завданням швидше допоможе фен. Тепле повітря добре прогріє скотч, а клей стане м’якшим, тому зніматися він буде легко. Скористатися можна пароочисником, простою кип’яченою водою.

Миючі засоби

У продажу є величезна кількість хімічних засобів, які допоможуть впоратися з клеєм на поверхні вікон. Вони наносяться на сліди та залишаються на певний час. Засіб повинен проникнути у клей. Після закінчення зазначеного виробником часу достатньо протерти шибки сухим паперовим рушником.

Сода

Допоможуть упоратися з проблемою і підручні засоби. Склянка води поєднується з 4 столовими ложками соди. Ганчіркою розчин наноситься на сліди клею, а потім вікна ретельно протираються. Далі варто почекати кілька хвилин і протерти ще раз губкою вікна. Наприкінці скло вимивається простою водою. Звернути увагу варто на те, що сода може змішуватись з невеликою кількістю води, щоб вийшла густа паста. Вона наноситься на забруднені ділянки, залишається на якийсь час і потім протирається.

Рослинна олія

Використовувати можна лляну, соняшникову або оливкову олію. Вікна протираються олією і залишаються мінімум на 15 хвилин. Потім скло протирається губкою. Щоб усунути з вікон жир, не вийде обійтися без хімічного засобу. Підійде звичайне миючий засіб для посуду або спеціальний очисник скла.

Нашатирний спирт та ацетон

Губка змочується в нашатирному спирті і наноситься на сліди клею, які він підсушуватиме. Вікно потрібно буде добре потерти. Мінусом методу є те, що під час процедури є неймовірно різкий запах, тому приміщення має обов’язково провітрюватися. Точно так само сліди клею з вікон видаляються і за допомогою ацетону.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.