Як швидко заснути, якщо мучить тривога — прості способи

Як швидко заснути, якщо мучить тривога — прості способи

Ці поради експертів забезпечать гарний сон / фото: freepik.com

Тривожні стани — одна з причин проблем зі сном. Люди часто говорять: “Не можу заснути, немов у мене душа не на місці.». Жахливо і те, що снодійне теж не завжди ефективне в цьому випадку. Часто люди скаржаться на якість сну після снодійних: важко прокидатися, вдень відчуваєш себе, немов в тумані. Все ж є прості способи, які допоможуть заснути.

Про це повідомляє The Sun.

У книзі “Щасливі, здорові, тверезі”, яку написала Джейні Лі Грейс є корисна порада. Там рекомендують щодня приділяти пару годин на подолання проблем. В цей час добре промовляти ті речі, які вас турбують, проблеми, що накопичилися. Це рекомендують робити щодня в один і той же час. Перед сном нагадуйте собі, що повернетеся до складних справ завтра. Ця звичка допоможе швидше засинати.

Якщо тривога не проходить і заважає зануритися в сон, добре допоможуть медитації і йога. Це необхідно для того, щоб “перемикнути” мозок і налаштуватись на відпочинок. Головна вимога йога-практик і медитацій — сконцентруватися на собі, своєму диханні й ні про що інше не думати.

Асани з йоги для сну

Щоб заснути, допоможуть кілька асан з йоги. Вони прості, не вимагають навичок в розтяжці. Подужати зможе будь-яка людина:

  1. Потрібно лягти на спину, руки притиснути до тулуба, долоні вгору. Ноги випряміть і підніміть вгору по стіні. У такому положенні потрібно зробити 10 глибоких вдихів і видихів, дихати тільки носом.
  2. Лежачий метелик — ще одна корисна поза для засинання. Необхідно лягти рівно на спину, розвести коліна в сторони, а ступні притиснути разом. Поступово, робіть вдихи, будете відчувати, як розслабляються таз і суглоби розкриваються. У такій позиції потрібно зробити 5-10 глибоких вдихів/видихів.
  3. Повна релаксація — прийміть положення лежачи на спині, руки прямі, розслаблені, ноги прямі, розслаблені. Розведіть щиколотки. Глибоко дихайте, відчуйте, як розкриваються плечі, потім стегна і ступні. Зробіть глибокі вдихи і видихи.

Ефективно допомагає мистецтво. Перед сном можна розфарбовувати картини за номерами, вишивати, плести з бісеру. Люди, які в’яжуть спицями або гачком, теж добре відволікаються від тривог і засинають швидше.

Можна спробувати техніку “відкриті очі”. Все що потрібно, це лежачи в ліжку широко відкрити очі, можна навіть розтягнути повіки пальцями. Звучить дивно, але як це працює? Такі маніпуляції активують частини мозку, які відповідають за ідеї та натхнення. Це, як стверджують вчені, допомагає переключитися, відволіктися від стресу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.