Як швидко заснути без снодійних: вчені дали кілька порад

Як швидко заснути без снодійних: вчені дали кілька порад

Як швидко заснути без снодійних / фото: freepik

Багато людей стикаються з тим, що їм важко заснути і тому їх переслідує постійно недосипання. Це серйозна проблема і її треба вирішувати якнайшвидше. Під час війни негативно на людей впливає ще й постійний стрес, тривожність та неспокій. Американські фахівці встановили, що насамперед позначається на сні і як можна вирішити проблему, не використовуючи для цього медикаменти.

Про це повідомляє  Washington Post

Засипання є дуже складним процесом, на який потрібен певний час. Люди хочуть вміти швидко засинати, але якщо це відбувається, то це не зовсім добрий знак. Експерти зазначають, що на засипання йде в середньому 10-30 хвилин.

Щоб заснути швидше, важливо лягати одночасно кожен день. Через деякий час графік сну стане більш послідовним. Крім того, не можна в жодному разі думати про стресові ситуації або проблеми перед відходом до сну. На цикл людського сну та неспання впливатиме інстинктивна потреба, а також біологічний ритм, який індивідуальний для кожної людини. Нормальним вважається, коли на цикл впливає час доби. Більшість людей відповідно до їх біологічного ритму починають хотіти спати в 9-11 вечора. Деякі ж люди стикаються з тим, що їх біологічний годинник починає спрацьовувати набагато пізніше.

Не варто забувати про таке явище, як «друге дихання». Наприкінці дня людина може відчувати незначний, але різкий сплеск бадьорості. Причиною цього стає різке вироблення великої кількості серотоніну, дофаміну та інших речовин, що сприяють неспанню.

Деякі люди стикаються з безсонням. Часто це наслідок певних захворювань, розладів або впливу прийнятих медикаментів. Якщо безсоння присутнє дуже часто, це негативно позначається на денному функціонуванні й у результаті провокує розвиток хронічного безсоння. У такому разі слід негайно звернутися до фахівця за допомогою.

Для того щоб налагодити сон, необхідно розробити для себе відповідний графік. Також слід звернути увагу на раціон, на наявність фізичної активності. Якщо людина не втомлюється за день і нікуди не розходує свою енергію, то їй буде дуже складно вчасно заснути. Необхідно дати час на підготовку до сну, організувати темне та прохолодне середовище, прийняти теплий душ. Можна почитати книгу та ідеально, якщо вона буде максимально нудною.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.