Як ще довго Путін зможе фінансувати війну в Україні — дані WP

Як ще довго Путін зможе фінансувати війну в Україні — дані WP

Путін / фото: DW

Згідно з американськими військовими документами, Росія зможе фінансувати війну в Україні як мінімум ще рік, навіть в умовах жорсткого та зростаючого впливу безпрецедентних в історії санкцій. При цьому еліта РФ, незважаючи на заподіяну шкоду бізнесу навряд чи відмовиться від підтримки очільника Кремля. 

Про це пише The Washington Post  

Аналітики американської розвідки зазначають, що попри те, що деякі представники економічної еліти РФ не погоджуються з планами Володимира Путіна щодо України, а санкції завдали значних збитків їхньому бізнесу, вони навряд чи відмовляться від підтримки очільника Кремля. 

Видання звертає увагу, що незважаючи на стурбованість російської бізнес еліти економічною ситуацією в країні, американська розвідка фіксує поступову їх адаптацію до санкцій.

“Розвідка США стверджує, що Росія зможе фінансувати війну в Україні щонайменше ще рік, навіть в умовах жорсткого та зростаючого впливу безпрецедентних санкцій, згідно з витоком військових документів США”, – йдеться у статті.

У свою чергу Москва покладається на збільшення корпоративних податків, свій суверенний фонд, збільшення імпорту та адаптивність бізнесу, щоб допомогти пом’якшити економічний тиск, йдеться в частині документа, що має гриф “цілком таємно”.

Водночас у “злитих” документах не розглядається вплив нещодавно запроваджених санкцій або довгостроковий вплив граничних цін на нафту в Європі.

“Навіть якщо теоретично Росія могла б фінансувати війну протягом ще одного року, оприлюднені дані не аналізують додаткові фактори, які могли б вплинути на здатність Росії воювати, такі як витрати боєприпасів і потреба вербувати або мобілізовувати нових солдатів”, – зазначає видання.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.