Як розповісти дитині про вибухонебезпечні предмети – поради психологів

Як розповісти дитині про вибухонебезпечні предмети – поради психологів

Як говорити з дітьми про мінну небезпеку / фото: freepik.com

На сьогоднішній день в Україні продовжують йти бойові дії і тому є велика загроза, що буде виявлено вибухонебезпечний предмет. Найчастіше жертвами мін стають діти, які ще не розуміють, що це таке. Вони не розуміють, наскільки небезпечними є дані предмети. 

Про це повідомляє ГСЧС.

Міни та різноманітні боєприпаси або їх уламки можуть стати причиною заподіяння величезної шкоди здоров’ю. У деяких ситуаціях взагалі можуть відібрати життя. Саме тому дітям обов’язково потрібно розповісти про те, як правильно поводитися, якщо буде виявлено підозрілий предмет. Необхідно дитині донести, щоб вона уважно дивилася під ноги і не піднімала жодних предметів. Не варто наближатися до того, що виглядає підозріло. Також варто негайно зателефонувати до 101. Є кілька простих порад щодо того, як правильно донести цю інформацію дітям. 

Для розмови варто вибрати максимально зручний час, а також відповідні умови. Варто постаратися, щоб увага дитини була зосереджена на батьках. Вона не повина під час розмови грати або на щось відволікатися. Розмову треба вести повільно, а поза людини, яка говорить, має бути стійкою, щоб діти розуміли, що тема дуже серйозна. 

Потрібно бути чесними і розповісти, що інформація неймовірно важлива, тому далі ви запам’ятовуватимете її вже разом. Можна розповісти про собаку Патрона, про те, як він знаходить небезпечні предмети. Далі розмова має перейти вже на тему того, що таке вибухонебезпечні предмети та чим може обернутися контакт із ними. Додатково потрібно продемонструвати на картинках та реальних фото, як виглядають міни. 

Дитині потрібно максимально простою та зрозумілою мовою пояснити, що до подібних предметів не можна торкатися. Якщо малюк злякався, почав нервувати, його обов’язково варто заспокоїти і сказати, що зараз він у повній безпеці. Розмова ж потрібна лише для того, щоб зробити подальші прогулянки максимально безпечними. 

Важливою інформацією є те, де можуть бути міни і в які місця краще не ходити. Вибухонебезпечні предмети можуть розташовуватися в траві та на деревах, поруч із парканами, будинками, у лісах. Іноді їх прив’язують до дерев або залишають навіть на дитячих майданчиках. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.