Як проходить прийом у проктолога?

Лікуванням захворювань прямої, товстої кишки та заднього проходу займається лікар-проктолог. Сам вислів “консультація проктолога” і думка про це у багатьох викликає страх і почуття тривоги. Саме тому багато пацієнтів затягують звернення до проктолога. Але в клініці Медейра огляд проктолога проходитиме у комфортних умовах та безболісно.
Симптоми, при яких необхідно звернутися до проктолога
1. регулярні запори та діарея;
2. свербіж та біль у задньому проході;
3. нетримання калу;
4. відчуття недостатнього спорожнення;
5. кров’янисті, слизові чи гнійні виділення з кишечника;
6. біль у животі;
7. утворення шишок та тріщин в анальній ділянці;
8. хвороблива дефекація;
9. відчуття гемороїдальних вузлів;
10. випадання вузлів;
11. метеоризм;
Не можна ігнорувати ці симптоми і в тому випадку, коли вони не виражені або епізодичні, згодом симптоми можуть швидко прогресувати. Тому дуже важливо своєчасно звертатися до проктолога на консультацію, це допоможе виявити проблеми на їхньому початку, уникнути ускладнень та оперативних втручань.
Підготовка перед консультацією проктолога
Для якісного огляду та проведення точної діагностики проктологічних проблем є підготовка, яка включає:
· очищення кишечника – за 2-3 години до прийому проктолога необхідно зробити мікроклізму (Енема);
· особливості харчування – за 2 дні до прийому проктолога бажано виключити з раціону продукти, що викликають підвищений метеоризм, запор або діарею (жирне, смажене, копчене, капуста, огірки, кабачки, квасоля, горох, кисломолочні продукти, гриби, газовані напої, кава, алкоголь)
Збір анамнезу
Консультація починається зі збору детальної історії хвороби пацієнта, включаючи його симптоми, попередні захворювання та будь-які ліки, які він може приймати. Ця інформація важлива для визначення можливих причин симптомів та того, як продовжити обстеження. Лікар-проктолог поставить питання, пов’язані зі стулом, дієтою, звичками життя та сімейним анамнезом.
Огляд
Наступним кроком є обстеження прямої кишки, заднього проходу та товстої кишки. Для огляду внутрішніх структур проктолог використовує ректальний пальцевий огляд або використовує спеціальний інструмент – аноскоп.
Діагностика
При необхідності проктолог може призначити додаткові дослідження, щоб поставити точний діагноз. При необхідності можуть призначатися: аналіз калу, аналізи крові, колоноскопію або ультразвукову діагностику – ТРУЗІ. Метод ТРУЗІ ректальної ділянки дає можливість проктологу докладно вивчити анальний канал: структуру та стан слизової та інших верств, оцінити структуру каналу та його стінок, функцію сфінктера.
Постановка діагнозу
Після того, як проктолог збере всю необхідну інформацію, буде поставлено діагноз і запропоновано пацієнту варіанти лікування. Лікування може включати медикаменти, зміна способу життя або хірургічне лікування, залежно від тяжкості стану. У клініці Медейра зібрані такі технології як лазер, медичне зварювання, Hal RAR, які дозволяють проводити операції безкровно та безболісно, безпечно та швидко.
У клініці Медейра проводять діагностику та лікування захворювань проктології на сучасному рівні, використовуючи Ізраїльські технології та підходи, що дозволяє пацієнтам під час операцій не відчувати болю та післяопераційний період проходити з комфортом.
Джерело статті: https://medeira.ua/dlya-doroslyh/proktologiya/
Все про тональный крем: как выбрать, на что обратить внимание