Як правильно вибрати солодкий кавун без нітратів – корисні поради

Як правильно вибрати солодкий кавун без нітратів – корисні поради

Як правильно вибрати солодкий кавун без нітратів / фото: freepik.com

Сезон кавунів починається у серпні і вже зараз на прилавках магазинів можна побачити цей улюблений багатьма продукт. У той самий час перші кавуни досить часто провокують отруєння,  можуть бути водянистими і несмачними. Тому дуже важливо знати, як саме правильно вибрати фрукт, щоб отримати насолоду і не нашкодити своєму здоров’ю.

Кавун містить безліч вітамінів А і С, калій. Крім того, у ньому є багато антиоксиданту лікопіну, який здатний захистити організм від розвитку онкології. Кавун має дуже високий глікемічний індекс, що необхідно для розвитку метаболічного синдрому.

Фахівці зазначають, що ягода також містить багато фруктози. Речовина здатна спровокувати порушення синтезу жирних кислот, а також дестабілізує мембрану клітин кишечника. Це стає причиною розвитку запального процесу.

Надлишок лікопіну може закінчитися зміною кольору шкірного покриву. У свою чергу, велика кількість калію порушує серцевий ритм і стає причиною зниження артеріального тиску. У зв’язку з цим вживати багато кавуна не рекомендується. Також краще відмовитися від кавунових дієт.

Що може стати причиною отруєння

У перших кавунах може бути велика кількість нітратів, а також азоту, пестицидів. Нітрати починають взаємодіяти з ферментами та мікрофлорою кишечника, стають нітритами та починають швидко потрапляти в кров. Це може спровокувати розвиток анемії. Нітритні сполуки при цьому накопичують важкі метали у нирках, печінці. Через це з’являються всі ознаки, що вказують на отруєння. Людина може зіткнутися з блювотою, слабкістю, діареєю, різкими болями у животі, підвищенням температури тіла та іншими неприємними симптомами. Перші неприємні відчуття можуть виникнути через 2-8 годин після вживання кавуна.

Правила купівлі кавуна

Є кілька простих порад для покупки кавуна, який не спровокує отруєння.

    • Не потрібно купувати перші кавуни, адже вони, як правило, не дуже солодкі і можуть містити нітрати.
    • На смак фрукта не впливає форма, але важливо, щоб він був симетричним і твердим, без дефектів.
    • Більш солодкий кавун важить більше, адже в ньому міститься багато рідини.
    • Обов’язково потрібно постукати кавуном. Звук при цьому має бути максимально дзвінким. Якщо звук глухий, то фрукт перезрілий. Під час стискання кавуна повинне чутись потріскування.

Такі прості поради допоможуть вибрати найсмачніший кавун на прилавку.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.