Як правильно варити яйця, щоб вони не тріскалися

Як правильно варити яйця, щоб вони не тріскалися

Як правильно варити яйця, щоб вони не тріскалися / фото: freepik.com

Дуже часто під час варіння яєць їх шкаралупа тріскається, і білок випливає назовні. Щоб такого не сталося, можна взяти на замітку пару простих порад. Тоді яйця будуть у цільній шкаралупі та не переваряться. Чистити їх теж буде легко.

Про це повідомляють Новини Планети.

Чому шкаралупа тріскається під час варіння? На це є кілька причин. По-перше, так буває, коли на яйцях вже є мікротріщини. Вони утворюються при неправильному зберіганні та недбалому транспортуванні. Потрапляючи в киплячу воду, білок розширюється, і тріщина збільшується.

По-друге, це може статися, якщо варити яйця в крутому окропі. При сильному бурлінні яйце може вдаритися об стінки чи дно каструлі й також тріснути.

Щоб яйце залишалося цільним, потрібно його покласти в ємність з водою, а потім поставити варити. Кидати в киплячу воду не треба.

Не можна занурювати у воду яйця, які тільки дістали з холодильника. Через різницю температур вони напевно тріснуть. Спочатку їм необхідно нагрітися, полежати в приміщенні 30 хвилин, а потім можна приступати до готування.

Готувати їх краще в невеликій ємності, в процесі варіння потрібно, щоб вони повністю були занурені в окріп. При необхідності краще долити води. На сильному вогні готувати не слід, краще на слабкому або помірному, і тоді при кипінні яйця не лопнуть.

Якщо вам потрібно отримати яйця, зварені круто, їх необхідно кип’ятити не більше 8-9 хвилин. Якщо робити це довше, білок буде гумовим, а жовток синім. Це не смачно і негарно. Час приготування починають відраховувати після того, як вода закипить.

Для того, щоб отримати яйця із рідким жовтком, їх варять всього 2-3 хвилини. Важливо після приготування одразу занурити їх в холодну воду. Це зупинить процес варіння і потім сприяє легкому чищенню.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.