Як позбутися від гикавки — рекомендації лікаря

Як позбутися від гикавки — рекомендації лікаря

Як позбутися гикавки / фото: pixabay.com

Мимовільна фізіологічна реакція така, як гикавка приносить масу дискомфорту. Її викликають синхронні міоклонні скорочення діафрагми при якому вдих супроводжується короткочасною задухою. Є багато “народних способів” позбутися від гикавки, але вони не працюють. Як допомогти людині при її нападі, розповів лікар.

Про це повідомляють Новини Планети.

Раніше говорили, коли людина гикає, її хтось згадує. Але чи так це насправді? Лікарі кажуть — Ні. Справа пов’язана виключно з організмом і фізіологією. Третя особа вплинути на це не може.

Позбутися від гикавки допоможе полоскання горла холодною водою. Так стверджує Лікар Власенко з міста Харків. Ця проста маніпуляція допоможе дорослим і дітям.

Якщо не допомогло, можна спробувати зробити наступне:

  • потягнути пальцями язика (не сильно, щоб не травмувати вуздечку);
  • перекусити лимон (або лайм, але інші цитрусові не підходять);
  • з’їсти чайну ложку цукру.

Якщо напади гикавки регулярні та сильні, можна, сидячи на стільці, нахилитися вперед і обхопити стегна обома руками. У такому положенні грудна клітка буде стислою. Необхідно перебувати в цій позі приблизно 1 хвилину.

Можна закрити очі, великими пальцями натиснути на очні яблука і почекати 10-15 секунд. Сильно натискати не потрібно, адже можна травмувати очі.

Є ще один ефективний спосіб, який спрацьовує завжди. Для цього потрібен стакан води та ще одна людина поряд. Необхідно випити пів склянки дрібними ковтками. Далі, друга людина своїми долонями має щільно закрити вуха тому хто гикає. “Потерпілий” має продовжити пити воду до дна. В цьому випадку гикавка пройде 100%.

Але іноді цього може не статися. Лікар рекомендує звернутися до лікарні, якщо гикавка триває 48 годин і довше, можливо, необхідно пройти медичне обстеження для з’ясування причини появи гикавки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.