Як позбутися зубного болю в домашніх умовах

Як позбутися зубного болю в домашніх умовах

Як позбутися зубного болю / фото: freepik.com

Зубний біль може виникнути будь-якої миті. Особливістю такого болю є те, що він не проходить сам по собі. За допомогою медикаментів його можна трохи замаскувати, що призведе до виникнення хронічного стану. У такому разі біль може з’явитися тоді, коли його не чекаєш і буде набагато сильнішим.

Зубний біль може бути зовсім різним. Іноді це реакція на холодне чи гаряче. Так найчастіше проявляється карієс або починає розвиватися пульпіт. В даному випадку можна скористатися знеболюючим, але потім обов’язково потрібно відвідати спеціаліста.

За наявності пульпіту біль може віддавати у вухо або скроню. Впоратися з проблемою лише за допомогою таблеток не вдасться. Якщо раніше людина не проходила лікування, то при загостренні буде потрібна негайна допомога стоматолога.

Що потрібно робити

Незалежно від типу болю, не варто гріти чи охолоджувати хворобливу зону. Деякі медики дозволяють трохи скористатися холодом для того, щоб зменшити приплив крові у запаленій ділянці та усунути неприємні відчуття. Дія теплом навпаки призведе до того, що запальний процес посилиться. Дозволяється прийняти нестероїдний протизапальний засіб, за допомогою якого вдасться зробити біль менш інтенсивним і усунути запалення. Це лише замаскує біль і тому похід до лікаря відкладати не варто.

У жодному разі не можна самостійно розпочинати прийом антибіотика. Його може призначити лише стоматолог та вказати потрібне дозування у кожному індивідуальному випадку. У деяких ситуаціях проблема може бути комплексною, тому потрібне звернення до ЛОР-фахівця.

Харчування при зубному болю

Коли відбулося загострення зубного болю, необхідно мінімізувати вплив подразників. У такому разі потрібно відразу ж виключити з раціону тверду їжу, яку потрібно довго жувати, кислі або надто солодкі напої. Також потрібно стежити за температурою напоїв та страв.

Особливу увагу слід приділяти гігієні рота. Коли накопичується велика кількість бактерій, це може спричинити виникнення запального процесу. Медики дозволяють полоскати рот спеціальними складами із протизапальною дією.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.