Як позбутися головного болю без ліків

Як позбутися головного болю без ліків

Як позбавитися головного болю без ліків / фото: freepik.com

Головний біль може виникнути з різних причин. Часто вiн стає наслідком різкої зміни погоди, перевтоми, куріння та іншого. Далеко не в кожному випадку обов’язково потрібно використовувати медикаменти для того, щоб усунути біль та напруження. Є кілька досить ефективних методів, щоб розпрощатися з головним болем без таблеток.

Масаж проти болю

На відміну від таблеток, масаж медики робити не забороняють. Для цього не потрібні якісь особливі умови, а результат може вразити кожного. Якісно виконаний масаж здатний зняти запальний процес, швидко розслаблює, допомагає заспокоїтись. Додатково можна за допомогою масажу покращити кровопостачання головного мозку. Масаж дуже добре впливає якість сну.

Для усунення слабкого болю буде достатньо легкого масажу голови. Для цього подушечками пальців необхідно масажувати голову протягом п’яти хвилин. Крім того, максимально легкими та акуратними рухами розтираються мочки вух ще кілька хвилин. Така техніка допомагає швидко заспокоїти нервову систему та ефективно допомагає боротися з головним болем.

Ефірні масла

Дуже добрим засобом вважаються ефірні олії, які можуть легко зняти напругу, підвищити настрій, усунути хворобливі відчуття. Ідеально підійде масло лаванди, яке можна помістити в аромалампу або просто втирати його в шкіру голови 10 хвилин. Також можна втерти трохи олії лаванди у віскі, потилицю. Бажано при собі завжди мати ємність з маслом лаванди або м’яти. Як тільки почне боліти голова, варто вдихати аромат протягом п’яти хвилин.

Чай з медом та м’ятою

Ефективним засобом проти головного болю прийнято вважати чай із медом та м’ятою. Можна налити напій у термос і носити його із собою, щоб неприємні відчуття не застали в невідповідний момент.

Холод

Якщо біль виник у результаті перенапруги, можна скористатися холодом. Лід обов’язково обертається рушником, адже інакше він може лише посилити хворобливі відчуття та спровокувати спазм.

Тепло

У разі болю через порушення кровообігу або спазму м’язів потрібно тепло для розширення судин. До шиї прикладається грілка, наповнена гарячою водою. Також можна полежати у теплій ванні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.