Як покращити пам’ять: названо кілька ефективних методів

Як покращити пам’ять: названо кілька ефективних методів

Як покращити пам’ять / фото: freepik.com

Існує досить багато причин, які можуть негативно вплинути на пам’ять. У той же час, фахівці відзначають, що існують досить прості способи, що дозволяють легко покращити пам’ять і функціонування головного мозку. Звісно, ​​фармацевти не можуть запропонувати ефективні медикаменти, але є інші варіанти, які демонструють високий показник ефективності.

Про це повідомляє Mayo Clinic.

Фізичні навантаження

Активність загалом позитивно впливає стан здоров’я і весь організм. У тілі починає помітно покращувати кровообіг. Особливо добре фізичні навантаження позначаються на мозку. ВООЗ дає такі рекомендації:

  • Дорослі повинні ходити щонайменше 150 хвилин щотижня або займатися аеробною фізичною активністю, яка буде досить інтенсивною.
  • Пару разів на тиждень обов’язково має проводитися силове тренування, щоб зміцнити основні групи м’язів.
  • Потрібно менше сидіти або лежати без діла.
  • Людям, яким виповнилося більше 65 років, щонайменше тричі на тиждень варто займатися тренуванням рівноваги та зміцнювати свої м’язи, щоб під час ходьби не було падінь.

Правильний раціон

Дуже важливим моментом є раціон людини. Правильне харчування та відсутність у житті людей алкоголю позитивно впливає на всі органи. Для мозку потрібно вживати багато овочів та фруктів, дуже корисними є цільнозернові продукти. Відмінним джерелом білка можуть бути риба, м’ясо, бобові, а також птиця без шкіри. Від алкогольних напоїв взагалі варто відмовитися.

Звернути увагу варто на те, що немає сенсу в прийомі «судинних» препаратів або ноотропів для уваги та пам’яті. Вони не дозволять отримати потрібний результат і можуть бути небезпечними для здоров’я людини.

Регулярна розумова діяльність

Мозок необхідно регулярно тренувати. Для цього можна зайнятися вивченням мови, розгадувати кросворди, керувати авто за новими маршрутами, грати на різних музичних інструментах та інше.

Спілкування з людьми

Якщо людина регулярно бачитиметься з друзями чи рідними, то таким чином можна значно знизити ризик розвитку депресії та стресу, які у свою чергу негативно позначаються на пам’яті.

Також важливу роль відіграє сон. Дорослі мають спати 7-9 годин на добу. Регулярне недосипання призведе не лише до погіршення пам’яті, а й до інших проблем зі здоров’ям.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.