Як подолати тугу за домом — поради переселенцям

Як подолати тугу за домом — поради переселенцям

Як подолати тугу за домом / фото: freepik.com

Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну спричинило те, що власні будинки залишило понад 14 мільйонів українців. Окрім тих проблем, які виникли через війну, додалися ще й ментальні, адже люди дуже нудьгують за домом і тими місцями, в яких вони раніше жили.

Про це повідомляє Prospects.

Нудьгувати по дому цілком нормально. Це природне почуття, яке демонструє те, наскільки для людей може бути важливим місце, в якому вони народилися, росли і жили. Туга по дому може спровокувати різні наслідки.

  • Стрес та тривогу, панічні атаки, сильні перепади настрою.
  • Депресивний стан, в якому людина почуватиметься безпорадною та самотньою.
  • Можуть виникнути серйозні проблеми зі сном, пропадає апетит, виникають головні болі.

Найбільше переселенці починають нудьгувати по дому, коли вони залишаються наодинці. Крім того, коли відбувається порушення щоденної рутини. Наприклад, вони втрачають можливість зайти в улюблене кафе або ж прогулятися звичним для них маршрутом.

Для того, щоб менше нудьгувати по дому, необхідно дослухатися до простих рекомендацій.

  • Необхідно взяти з дому якісь речі, які нагадуватимуть про будинок. Якщо така можливість відсутня, потрібно спробувати створити атмосферу будинку самостійно. При цьому не варто використовувати занадто багато речей, здатних навіяти ностальгію, адже це заважатиме адаптуватися до нових умов.
  • Необхідно зайнятися тими справами, якими зазвичай людина звикла займатися. Наприклад, можна зайнятися прибиранням, почитати цікаву книгу, відвідати клуб, сходити в кіно.
  • У жодному разі не варто мовчати. Можна знайти людину, з якою вдасться обговорити свої почуття та все, що відбувається навколо. Можливо, це буде такий самий переселенець, який також сумує за рідним домом.
  • Обов’язково слід підтримувати зв’язок зі своїми рідними незалежно від того, де знаходиться людина.

Такі прості поради допоможуть впоратися з тугою за домом та уникнути численних неприємних наслідків.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.