Як побороти панічну атаку – прості рекомендації

Як побороти панічну атаку – прості рекомендації

Як побороти панічну атаку / фото: freepik.com

Після того як в Україні почалася повномасштабна війна з Російською Федерацією, багато людей були вимушені повністю змінити своє життя. Тепер більшість громадян часто почали стикатися з тривожністю, яка провокує нервові розлади та панічні атаки.

Про це повідомляє Mayo Clinic.

Панічна атака являє собою напад неймовірно сильного страху, який провокує виникнення серйозних фізичних реакцій. Реальна небезпека для людини при цьому відсутня. Стан при панічній атаці може нагадати серцевий напад.

Дуже важливо знати, що робити, щоб впоратися з нападом і не нашкодити своєму організму.

  • В першу чергу потрібно звернути увагу на дихання. Кожен вдих і видих має обов’язково бути усвідомленим, глибоким, довгим. Реакція на стрес внаслідок цього буде ставати менш чітко вираженою.
  • Під час панічної атаки краще знайти затишне місце, де можна посидіти та трохи відпочити до моменту відновлення нормального самопочуття. Якщо немає можливості піти, то відразу ж потрібно закрити очі й почати правильно дихати.
  • Якщо уявити щось приємне, то це допоможе швидше впоратися зі страхом і тривогою. Це можуть бути рідні, домашні вихованці, комфортне для людини місце.
  • Для зупинки нападу необхідно почати напружувати та розслабляти різні групи м’язів – руки, ноги, спину. Це також відволікає від негативних емоцій.
  • Важливо пройти обстеження у лікаря, адже панічна атака дещо схожа за симптоматикою на інфаркт. Діагностика дозволить не переплутати надалі тривожний стан з реальними проблемами зі здоров’ям.

Такі прості рекомендації дозволять впоратися з панічною атакою та уникнути серйозних наслідків для свого організму.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.