Як підключити Wi-Fi, коли немає електроенергії

Як підключити Wi-Fi, коли немає електроенергії

Як підключити Wi-Fi, коли немає електроенергії / фото: pixabay.com

Через ракетні удари Росії українці живуть в умовах постійних відключень світла. Однією із суттєвих проблем є відсутність інтернету в цей період. У деяких випадках можна налагодити Wi-Fi у квартирі, навіть коли відключили електрику.

Про це повідомляє ZN.UA

Для інтернету потрібна електрика, причому не лише споживачеві, а й провайдеру. Тому в першу чергу слід переконатися, що за відсутності світла в будинку обладнання інтернет-провайдера теж працює на резервних джерелах живлення.

Якщо ні, то інтернету у вас не буде навіть якщо ви заживите свій роутер. Зазвичай, у будинку є кілька провайдерів, і один із них використовує технологію GPON (гігабітна пасивна оптоволоконна мережа), і може працювати при відключенні електроенергії.

Щоб Wi-Fi працював без світла, потрібно заживити модем та роутер, що приймає сигнал із кабелю провайдера. Це можна зробити за допомогою павербанку, джерела безперебійного живлення, генератора тощо. Головне пам’ятати про безпеку – генератори на бензині та дизелі не можна ставити у закритих приміщеннях, а автомобільні акумулятори можуть виділяти токсичні речовини.

Час роботи залежить від потужності джерела живлення. Вам знадобляться два павербанки – по одному для роутера та оптичного терміналу, а також два USB-проводи DC розміром 5,5 мм х 2,1 мм.

Якщо з домашнім інтернетом не виходить, можна підключитися до Wi-Fi у квартирі за допомогою смартфона. Більшість моделей здатні працювати як роутер і роздавати мобільний інтернет на інші пристрої. Цей варіант працює, якщо у вас є мобільний інтернет, оскільки від вимкнень світла страждають і вежі мобільних операторів.

Для цього на смартфоні потрібно включити режим точки доступу, тоді інші пристрої побачать цю мережу Wi-Fi і зможуть до неї підключатися. Мінус такого варіанту – смартфон може нагріватися більше, ніж звичайно, і буде швидше розряджатися.

Деякі моделі Wi-Fi-роутерів працюють не лише від дротового інтернету, а й від мобільного. Для цього потрібна вільна SIM-карта, яка вставляється в роутер та ловить мережу 3G або 4G.

Є кілька видів таких роутерів. Деяким потрібна електрика, а є моделі, які можна вставити в USB-роз’єм ноутбука і вони харчуватимуться від нього, і роздаватиме інтернет від мобільного оператора.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.