Як перевірити мед на натуральність: кілька дієвих порад

Як перевірити мед на натуральність: кілька дієвих порад

Як перевірити мед на натуральність / фото: freepik.com

Мед вважається досить популярним натуральним видом солодощів на території України. Він може принести здоров’ю величезну користь. Практично в кожному будинку можна знайти баночку меду, але не завжди продавці продають дійсно якісну продукцію. Є кілька ефективних способів для того, щоб встановити, чи є мед натуральним.

Про це повідомляють Новини Планети.

На те, що мед є натуральним, вказує його консистенція. Вона повинна бути однорідною. Якісна продукція має трохи мутнуватий колір. Мед повинен тягнутися рівно і досить плавно. Якщо ж він має вигляд рідкого сиропу, то це справжнісінька підробка. Якісний продукт стане причиною виникнення легкої пирхоти в горлі. Залежно від сорту, мед може мати різний трав’яний або квітковий аромат, а також різний колір.

Недобросовісні продавці можуть розбавляти мед борошном, цукровим сиропом, тирсою, патокою, крейдою і крохмалем. Під час медозбору деякі бджолярі можуть догодовувати бджіл цукровим сиропом, що негативно позначається на якості меду, але при цьому визначити підробку не вийде навіть в лабораторних умовах. При цьому така підгодівля дозволяє значно збільшити обсяг виробленого бджолами меду.

Щоб визначити те, що мед натуральний, варто прислухатися до наступних порад:

  • Придбаний в сезон продукт відмінно накручується на ложку, повільно тягнеться.
  • Коли холоднішає, мед стає густішим, адже починає відбуватися процес зацукровування. Він є натуральним і його не вийде підробити шляхом додавання цукрового сиропу.
  • Наявність піни може говорити про велику кількість глюкози в складі, яка починає кристалізуватися у верхній частині банки.
  • Якщо мед починає розшаровуватися, то це вказує на те, що його зібрали дуже рано і він має низьку якість.
  • Натуральний продукт буде відмінно розтиратися між пальцями.
  • Потрібно капнути трохи меду на папір і якщо з’явиться вологе коло, то в його складі є вода.
  • На натуральність буде вказувати те, що чай після додавання меду став темнішим.
  • Якщо підігріти в ложці мед, він швидко почне кипіти, а підробка починає темніти, з’являється аромат паленого цукру.
  • Додавання йоду в мед дозволить встановити, чи є крохмаль. Підробка почне синіти.

Підроблений мед не тільки не принесе ніякої користі, але і може нашкодити здоров’ю. До вибору даного продукту варто поставитися максимально серйозно.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.