Як отримати допомогу на проживання від держави

Як отримати допомогу на проживання від держави

Як отримати допомогу на проживання від держави / фото: Letidor

Українці, які через військові дії змушені були виїхати зі своїх будинків, можуть отримати фінансову допомогу від держави. Відповідне рішення розробило Міністерство соціальної політики за підтримки Кабміну. Ми розповімо, хто має право на отримання допомоги, де її оформити та скільки можна отримати грошей.

Про це повідомляє ivona.ua.

Хто може отримати фінансову допомогу від держави?

Отримати допомогу можуть українці, які переїхали з тимчасово окупованої території у Криму та областях, де ведуться активні бойові дії. Йдеться про: Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Запорізьку, Київську, Луганську, Миколаївську, Одеську, Сумську, Харківську, Херсонську, Чернігівську області та м. Київ. Допомогу також автоматично отримають внутрішньо переміщені особи, які отримували допомогу від держави станом на 1 березня 2022 року.

Як отримати фінансову допомогу від держави?

1. Стати на облік як внтуренепереміщена особа та отримати довідку.
2. Подати заяву на отримання допомоги на проживання. Це можна зробити в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення, у виконавчих органах міських та районних рад, ЦНАП.
3. До кінця місяця відповідна опція подати заяву з’явиться у «Діє».

Допомога на проживання: розміри та як будуть видавати

Допомога надаватиметься у таких розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць,
  • для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Виплата проводитиметься через Ощадбанк на банківський рахунок, який одержувач вказав у заяві про допомогу. Фінансова допомога надаватиметься щомісяця, починаючи з місяця звернення на весь період введення воєнного стану та один місяць після його припинення або скасування.

«Наразі ми очікуємо, що за наданням допомоги на проживання звернуться близько 2 мільйонів людей, які були змушені покинути свої будинки через активні бойові дії. Це мами з дітьми, люди похилого віку, люди з інвалідністю, у яких із собою одна валіза речей. Їм потрібна всебічна допомога. Тому ми запропонували, а уряд погодився з нашою пропозицією, щоб розмір отриманої допомоги на проживання не враховувався при обчисленні сукупного доходу сім’ї при наданні всіх інших видів соціальної допомоги, що надаються з урахуванням доходу. Тому я прошу всіх, хто переїхав із небезпечних населених місць та потребує допомоги, реєструватися як внутрішньо переміщені особи та звертатися за допомогою.

Також я прошу тих, кому допомога не потрібна, хто не втратив роботу і може забезпечувати себе самостійно на новому місці, чинити згідно з тим, що вам підказує совість», — прокоментувала Марина Лазебна.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.