Як очистити духовку без хімії – лайфхаки для дому

Як очистити духовку без хімії – лайфхаки для дому

Як очистити духовку / фото: freepik.com

Духовка є в кожному будинку, її часто використовують під час приготування горячого, других страв, десертів та випічки. Вона відмінно вбирає в себе не тільки запахи приготовленої їжі, але ще і жир, а також накопичує нагар на стінках. Щоб зробити пристрій чистим і усунути весь бруд, можна скористатися простими народними методами без застосування агресивних хімічних речовин.

Про це повідомляє LifeStyle.

Духовка може вбирати в себе запахи. Усередині пристрою швидко накопичується нагар, який краще прибирати після кожного приготування їжі. Мінусом тих мийних засобів, які продаються у всіх магазинах, є те, що їх вкрай проблематично вимити зі стінок духової шафи. У складі будь-якого такого засобу є багато токсинів, які при нагріванні починають випаровуватися і потрапляють в страви.

Для того, щоб звести до мінімуму ризик отруєння, найкраще використовувати народні методи. Вони допоможуть впоратися із забрудненнями духовки. Вони не будуть містити шкідливих речовин і відмінно впораються з брудом, жиром і нагаром всередині духовки.

Сода та оцет

Сода з оцтом вважаються універсальними засобами, адже можуть використовуватися не тільки під час приготування їжі, але ще і для того, щоб ефективно очищати найрізноманітніші поверхні. Досить змочити губку в оцті та протерти всередині духову шафу. Потім нанести на неї трохи соди та ще раз все ретельно протерти. Далі стінки духовки обприскуються водою. Через годину після цього все ретельно вимивається, а поверхні протираються насухо.

Сода і перекис водню

Сода також може використовуватися разом з перекисом водню. Цей спосіб чудово допомагає впоратися з нагаром. Необхідно змішати соду з перекисом водню до стану густої кашки, а потім нанести отриману суміш на стінки духової шафи. Потім потрібно почекати пару годин і витерти всі внутрішні поверхні вологою губкою

Лимонна кислота

Лимонний сік необхідно змішати з водою в рівній кількості та обробити всі поверхні духової шафи. Потім залишіть духовку на годину, а потім протріть вологою губкою. Також підійде лимонна кислота в гранулах. На деко наливається трохи води, додається  вміст одного пакетика лимонної кислоти.  Духовка розігрівається до 200 градусів і отримана суміш повинна випаровуватися протягом пів години. Потім варто почекати повного охолодження пристрою і протерти всі внутрішні поверхні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.