Як недосипання позначається на людському організмі

Як недосипання позначається на людському організмі

Як недосипання впливає на організм людини / фото: ВВС

Міцний та якісний сон позитивно впливає на роботу всього організму. Але що трапляється тоді, коли людина стикається з нестачею сну, особливо на постійній основі? Чи можуть кілька безсонних ночей негативно позначитися на житті, здоров’ї та самопочутті?

Про це повідомляє Greatist.

Доросла людина має спати 7-9 годин, дитина – близько 12 годин та підліток – 9 годин. За цей час зміцнюється імунна система, обробляється інформація та просто організм відпочиває перед тим, як розпочнеться новий день. У разі регулярного недосипання дані функції перестають нормально працювати. Також варто пам’ятати про те, що збільшується ризик розвитку різноманітних захворювань.

До основних наслідків для організму від недосипання можна віднести наступне:

  • Більш слабка імунна система. Для того, щоб організм був захищений, дуже важлива наявність часу, коли імунна система буде відновлюватися, створювати спеціальні антитіла та цитокіни для ефективної боротьби з інфекціями. Якщо людина мало спить, то її імунітет стає слабким.
  • Можуть виникнути проблеми із серцем. Ризик інсульту або серцевого нападу збільшуватиметься не лише за браку сну, а й за його надлишку.
  • Існує ризик розвитку цукрового діабету. Якщо людина мало спить, у її організмі не виробляється необхідна кількість інсуліну. Саме цей гормон допомагає контролювати рівень цукру на крові.
  • Якщо нестача сну є постійною, то незабаром можуть виникнути серйозні проблеми з мисленням. Проведені у 2011 році дослідження продемонстрували, що вже після першої ночі без сну людина набагато гірше міркує, вирішує проблеми та приймає рішення.
  • Знижується лібідо. Без якісного сну не вироблятиметься достатня кількість гормону тестостерону у чоловіків. Також від сну дуже залежить сексуальний потяг у жінок.
  • Може збільшитися вага, адже коли людина не спить – вона їсть. Звичайно, перекусити вночі нормально, якщо це відбувається рідко. Але якщо людина не спатиме, мозок не зможе виробити потрібну кількість гормонів, які допомагають контролювати голод і ситість.

Міцний і якісний сон грає дуже важливу роль, тому потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб його нормалізувати, впоратися з безсонням або перебудувати графік таким чином, щоб у ньому було достатньо часу для нічного відпочинку.

Раніше ми писали, що невролог розповів, як позбутися головного болю. У більшості випадків людина стикається з первинним головним болем, який не залежатиме від остеохондрозу або від «пережимання» судин. Для того, щоб з ним впоратися, немає необхідності використовувати судинні засоби та ноотропи. Про це докладніше розповів психіатр та невролог Євген Скрипник.

А також, що дієтолог розповіла, чому виникає печія і як її позбутися. Печія має пряме відношення до їжі, що вживається. З’являється вона найчастіше через те, що людина харчується нерегулярно, адже раціон не збалансований. Внаслідок цього виникають порушення у нормальному функціонуванні шлунка, стравоходу та кишечника. Дієтологи Світлана Меленко розповіла про те, які причини того, что люди часто стикаються з таким неприємним симптомом, як печія.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.