Як музика впливає на довголіття: вчені зробили дивовижне відкриття

Як музика впливає на довголіття: вчені зробили дивовижне відкриття

Музика та довголіття / фото: pexels.com

Вчені займаються пошуком секретів довголіття вже багато століть. Цього разу дослідники дійшли висновку, що заняття музикою позитивно позначаються на когнітивних функціях мозку, а також сприяють аудіовізуальному розумінню мовлення в шумі.

Про це пише видання Science Advances.

Команда вчених Інституту психології академії наук Китаю провела ряд досліджень стосовно аналізу когнітивних функцій літніх музикантів і молоді, яка не займається музичною діяльністю. Отримані результати доводять гіпотезу про те, що заняття музикою позитивно впливає на когнітивні функції мозку, зокрема покращує пам’ять і увагу.

Проведені дослідження показали, що тривала музична діяльність пом’якшує й віковий дефіцит аудіовізуального сприйняття мови в шумі. Простими словами, тривале заняття музикою здатне не тільки сповільнити, а й навіть зупинити погіршення когнітивних функцій у старості.

Як зазначають вчені, це пов’язано з тим, що у людей, які регулярно займаються музикою, розмір деяких частин мозку може бути більшим, ніж у тих, хто не вивчав її. Також у них спостерігається активація у лобно-тім’яних областях, які відповідають за вміння планувати та аналізувати події.

“Навіть якщо людина починає опановувати музику в похилому віці, це може мати позитивний ефект на мозок”, – зазначають вчені.

Отримані результати дають комплексне уявлення, яке показує, що музичний досвід протягом усього життя пом’якшує вікове зниження аудіовізуального сприйняття мови в шумі за рахунок збереження мовних патернів, подібних до юнацьких, у деяких ділянках мозку.

“Наші результати дають уявлення про адаптивну реорганізацію мозку у людей похилого віку і про те, як досвід музичних занять протягом усього життя призводить до “успішного старіння”, – зазначають автори дослідження.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.