Як можлива війна між США та Китаєм позначиться на постачанні зброї в Україну

Як можлива війна між США та Китаєм позначиться на постачанні зброї в Україну

Війна США та Китаю через Тайвань / фото: Trend.az

Через те, що Пелосі вирушила до Тайваню, напруга між США та Китаєм лише посилилася. Китай почав активно погрожувати, що проти Тайваню буде розгорнуто військову кампанію. Якщо почнеться ще одна війна, тоді весь світ може перестане звертати увагу на Україну. Експерт Тарас Семенюк розповів про те, як це може вплинути на постачання зброї, яка так необхідна ЗСУ для перемоги над Російською Федерацією.

Про це повідомляє 24 канал.

Військовий фахівець звернув увагу на те, що Китай почав попереджати про те, що не допустить жодних провокацій. При цьому за попередженням послідували погрози винищувачами, які мали зупинити літак Пелосі, що пролітає над Тайванем.

«У тій ситуації, що зараз склалася, війна нікому не потрібна. Ніхто не хоче, щоб між Китаєм та США ще більше загострився конфлікт. Ці всі країни тісно пов’язані між собою в економічній сфері. Китай не хоче втрачати більшу частину своїх доходів, адже більша частина товарів відправляється саме до США», – каже Семенюк.

У свою чергу США не хоче воювати з Китаєм, який має сильнішу армію, особливо якщо порівнювати її із ЗС РФ. Але в цілому є країни, які зацікавлені в тому, щоб Китай і США все ж таки мали таке протистояння. Зокрема йдеться про Росію, вона хоче відвернути увагу від України і таким чином зупинити постачання зброї.

Військовий експерт вважає, що навіть якщо війна між Китаєм і США розпочнеться, то зброя постачатиметься й надалі.

«Тайвань є територією, яка повністю заповнена зброєю. США розмістило там сучасні системи ППО, найкраще озброєння. Тайвань готовий до того, що може розпочатись війна. Не буде так, як з Україною, що потрібно ще чекати, щоб озброєння привезли. Китай це чудово розуміє, тому не поспішає ризикувати власними людьми», – додав Семенюк.

У той же час деякі інші експерти вкрай схвильовані ситуацією, що виникла. Конфлікт може вибухнути будь-якої миті, якщо хоча б в одній із сторін «здадуть нерви».

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.