Як дожити до 100 років: генетики назвали секрети довгожителів

Як дожити до 100 років: генетики назвали секрети довгожителів

Як дожити до 100 років / фото: eSP.md

Вчені провели широке дослідження геномів людей віком від 100 років і виділили ключові особливості, що дозволили організму прожити більше століття.

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на NIH.

Якщо ви добре харчуєтеся, часто займаєтеся спортом і уникаєте багатьох поганих звичок, у вас є всі підстави сподіватися на довге і здорове життя. Звичайно, багато вікових захворювань здаються майже неминучими, незалежно від того, наздоганяють вони вас у 80 або 90 років. Але деякі люди демонструють схильність до дуже довгого життя та доброго здоров’я навіть після 100 років.

Нове дослідження довголіття

Дослідження показали, що люди старше 100 років мають виключно здорові ознаки старіння. Вони рідше потрапляли до лікарні у більш ранньому віці і уникли багатьох вікових захворювань, з якими стикаються більшість людей, таких як хвороби серця чи нейродегенерація.

Нове дослідження – всебічний аналіз 81 довгожителя (старше 105 років) і наддовгожителів (старше 110 років). Вчені зіставили цю добірку з групою здорових, географічно зіставних людей віком від 60 років. Ціль полягала в тому, щоб генетично виділити тих, хто зміг дожити до 100 років і розкрити секрет їхнього довголіття.

Генні особливості людей, які довго живуть

Наші результати показують, що механізми репарації ДНК та низька кількість мутацій у певних генах – це два центральні механізми, які захищають людей, які досягли граничного довголіття від вікових захворювань, – зазначив автор дослідження Клаудіо Франческі.

У ході дослідження було виявлено п’ять конкретних типів генетичних змін, зосереджених навколо двох генів, які називаються STK17A та COA1.

STK17A бере участь у процесах відповіді організму на пошкодження ДНК. З віком механізми відновлення ДНК у нашому тілі стають менш ефективними. Накопичені пошкодження ДНК, як відомо, відповідальні за деякі ознаки старіння, тому підвищена експресія STK17A може сприяти здоровому старінню, зберігаючи процеси відновлення ДНК навіть у літньому віці. Менше помилок – менше негативних наслідків для організму.

Також у людей похилого віку було виявлено зниження експресії COA1. Цей ген відіграє роль у комунікації між ядром клітини та мітохондріями. Дослідники також виявили, що довгожителі продемонстрували несподівано низький рівень мутацій соматичних генів, які ми зазвичай накопичуємо під час дорослішання.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.