Як довго зберігаються антитіла після коронавірусу — дослідження

Як довго зберігаються антитіла після коронавірусу — дослідження

Пандемія коронавірусу / фото: freepik.com

Вчені продовжують досліджувати імунітет від коронавірусу. Важливо встановити, як довго антитіла знаходяться в організмі людини після вакцинації та після того, як люди перехворіють на хворобу. Отримані дані потрібні для того, щоб зрозуміти, коли найкраще робити бустерну вакцину або ревакцинацію.

Про це повідомляє BMC Medicine.

Також важливо зрозуміти, як довго формується колективний імунітет, щоб знати, коли людство нарешті переможе цю небезпечну хворобу. За заявами ВООЗ кількість інфікованих людей в день у всьому світі зараз найнижча за всі три роки існування хвороби, але до повної перемоги ще далеко.

Нове дослідження проводили в Каталонії через 6 місяців після вакцинації населення від коронавірусу. Варто відзначити, що, коли вчені почали роботу, Омікрон ще не з’явився.

У розпорядженні вчених були медичні карти людей з відмітками про вакцини й про те, чи була інфікована людина вірусом. У дослідженні взяли участь вакциновані раніше хворіли на коронавірус і не хворіли, а також не вакциновані каталонці. В цілому досліджували 1067 людей у віці від 43 до 72 років.

Виявилося, що у 36% людей, які не вакцинувалися, але перехворіли на коронавірус, через рік після зараження перестали вироблятися антитіла до хвороби.

Люди, які перехворіли, а потім пройшли вакцинацію, показали трохи кращий результат. У 2,1% вакцинованих людей антитіла не були виявлені взагалі. У 1% виявили проривні інфекції.

Також було встановлено, після яких вакцин антитіла залишалися в організмі найдовше. Це були Moderna і Spikevax.

У людей після 60 років антитіла до хвороби виробляються дуже погано. Фактор старості істотно вплинув на показники. Ці люди як і раніше залишаються в групі ризику.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.