Як допомогти людині, яка подавилася — перша допомога

Як допомогти людині, яка подавилася — перша допомога

Прийом Геймліха / фото: 24 канал

Не завжди потрібно бити по спині людину, яка подавилася. На жаль, про це знають не всі люди. Правильно надана допомога може врятувати чиєсь життя. Тому знати, як її надавати повинні всі дорослі.

Про це повідомляє NHS.

Їжа при пережовуванні й проковтуванні потрапляє в стравохід, але іноді може потрапити й у верхні дихальні шляхи. Коли людина давиться їжею, харчова грудка потрапляє в дихальну трубу до того, як надгортанник закриє її. Фрагменти їжі можуть навіть потрапити в трахею, закупорити дихальне горло і тоді людина почне задихатися.

Якщо таке сталося з людиною, простежте за її станом. Наприклад, якщо вона може дихати, говорити, але при цьому кашляє — нічого робити не потрібно. Досить просто гарненько відкашлятися.

У тому випадку, коли людина вдавилася і не може говорити, їй складно зробити вдих, потрібно зробити наступне:

  1. Станьте ззаду того, хто подавився, підтримуйте його одною рукою. Нахиліть його вперед, така поза допоможе заблокувати їжу, і та не буде рухатися далі.
  2. Основою долоні зробіть 5 різких ударів в область між лопаток.
  3. Якщо людина не дихає, необхідно зробити 5 поштовхів в живіт. Якщо подавилась мала дитина або вагітна жінка — цього робити не можна. Щоб допомогти потерпілому, станьте ззаду нього та обхопіть руками за талію, щоб долоні знаходилися трохи вище його пупка. Одну руку стисніть в кулак, а другою обхопіть його. Різко тисніть всередину і вгору. Саме таку картину ви могли спостерігати в багатьох фільмах. Це прийом Геймліха, і він дійсно ефективний.

Також можна, щоб хтось паралельно подзвонив у швидку. Потерпілий може втратити свідомість, почати синіти, і тоді рахунок йде на хвилини. Поки швидка допомога буде їхати продовжуйте робити хлопки та прийом Геймліха.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.