Як допомогти дитині впоратися зі страхом – поради психолога

Як допомогти дитині впоратися зі страхом – поради психолога

Як допомогти дитині впоратися зі страхом / фото: В17

Світлана Ройс, сімейний та дитячий психолог з величезним стажем роботи, розповіла про те, як правильно виховувати дітей та чинити у різних складних ситуаціях. Також фахівець дала кілька порад щодо того, що робити, якщо дитина відчуває сильний страх.

Про це повідомляє НВ.

Світлана Ройс наголосила на тому, що на сьогоднішній день, незалежно від віку дитини, проблема страху дуже актуальна для всіх дітей. Стрес став причиною того, що діти могли б спокійно пережити і забути через свій вік. Психолог рекомендує дотримуватися деяких простих дій, які допоможуть впоратися зі страхом не лише дитині, а й дорослій людині.

  • Потрібно уявити, що ви знаходитесь у величезній кулі, що світиться. За допомогою долонь варто побудувати межі. Все, що може налякати, знаходиться за межами кулі. Усередині неї лише кохання та спокій.
  • Важливо нагадувати дитині про те, що вона дуже сильна, тому зможе впоратися з будь-яким страхом. У такі моменти ще можна відволікатися. Наприклад, починати шукати очима предмети однакового кольору або випити води, підстрибнути кілька разів.
  • Можна запропонувати дитині знайти чарівну кнопку, яка відключить страх. Вона може бути де завгодно. Варто розтерти долоні і постукати по різних частинах тіла, щоб зрозуміти, де знаходиться «кнопка».
  • Можна спробувати уявити, як те, що дуже лякає, зменшується і може легко поміститися в кулак або, наприклад, у сірникову коробку.
  • Уявіть разом з дитиною, як страх стає маленьким, відправляється в сейф і закривається, перев’язується ланцюгом і телепортується на іншу планету.

Ніколи не треба сміятися з страхів дитини. Психолог говорить про те, що найбільше діти бояться того, що їхній реальний страх може бути висміяний і не сприйнятий серйозно дорослими. Якщо говорити про те, що нічого боятися і «ти все вигадав», то таким чином відбувається знецінення почуттів малюка, а вони в цей момент для нього надзвичайно важливі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.