“Ядерна парасолька” НАТО: що це і навіщо вона потрібна Україні

“Ядерна парасолька” НАТО: що це і навіщо вона потрібна Україні

Ядерний вибух / фото: ВВС

НАТО цілком могло б поширити на територію України «ядерну парасольку». Звернути увагу варто на те, що абсолютно всі ядерні країни-члени НАТО зобов’язані у відповідь РФ погрожувати їй ядерним ударом, якщо Росія зважиться використовувати свою ядерну зброю проти України. Свою думку з цього приводу висловила політолог Маріанна Буджерін з Гарвардської школи.

Про це повідомляє  24 канал.

Буджерін зазначила, що НАТО являє собою ядерний альянс, у складі якого знаходяться одночасно три ядерні держави, а саме США, Франція і Великобританія. Вони фізично не передаватимуть ядерну зброю іншим країнам, що входять до складу НАТО. Однак, якщо неядерним союзникам загрожуватиме ядерний удар, то в такому випадку власники ядерної зброї одразу почнуть втілювати стратегію стримування.

“Вони можуть від імені іншої країни загрожувати ворогові ядерним ударом у відповідь, щоб знизити ризик заподіяної шкоди без’ядерному члену НАТО”, — розповідає політолог.

Кеннеді вважає, що дану стратегію не можна назвати досить чіткою. Дуже складно змусити членів НАТО вірити в те, що США зможе почати ядерну війну, особливо для захисту країн зі Східної Європи. Швидше за все, у бік США навіть не будуть надходити відповідні ядерні загрози. У даній ситуації також питання полягає в тому, наскільки буде ефективною розроблена стратегія.

“Заведено вважати, що стримування такого типу марне. РФ сьогодні вважає, що воює з НАТО на території України й неодноразово заявляла про те, що буде розбиратися з Альянсом за постачання сучасної зброї. Попри це, ніякого удару по території країн НАТО не було завдано. Вони чудово розуміють, що виходити за межі України занадто ризиковано”, — говорить політолог.

Варто звернути увагу на те, що Україна подала заявку для вступу в НАТО за прискореною програмою. На сьогодні Альянс зовсім інакше сприймає Україну, тому переговори тривають. Деякі з членів НАТО готові підтримати в країну. В першу чергу про вступ України до Альянсу заговорили Канада і держави Балтії.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.