Виявлено негативний вплив електронних цигарок на здоров’я

Виявлено негативний вплив електронних цигарок на здоров’я

Негативний вплив електронних цигарок / фото: freepik.com

Вчені провели нове дослідження та встановили, що регулярне застосування електронних сигарет може стати причиною розвитку обструкції малих дихальних шляхів. У такому разі виникає симптоматика, яка дуже нагадує астму.

Про це повідомляє New England Journal of Medicine Evidence.

Такі висновки було зроблено співробітниками Массачусетської загальної лікарні. На першому етапі вивчення питання було проведено мікроскопічне дослідження легеневої тканини тих людей, які постійно курять електронні сигарети. У частині зразків фахівці виявили наявність фіброзу, а також серйозне пошкодження малих дихальних шляхів.

Звернути увагу варто на те, що пошкодження, що виникло, дуже сильно нагадує те, що виникає в легенях через вдихання хімічних речовин. Часто подібне фіксується у солдатів, які вдихали іприт або інші види шкідливих газів зі схожими характеристиками.

Проведене дослідження продемонструвало, що майже 9% населення, і навіть 28% дітей, які відвідують середню школу США, користуються електронними сигаретами. Наголосити у цій ситуації потрібно те, що вчені не знають, якими можуть бути довгострокові ризики здоров’ю через вейпінгу.

Додатково під час дослідження вчені проводили обстеження чотирьох пацієнтів. Вони користувалися електронними цигарками 3-8 років. Усі вони отримали детальну клінічну оцінку. Медики зробили зображення грудної клітки високої роздільної здатності, провели певні тести легеневої функції, а також хірургічну біопсію легень.

У кожного з обстежуваних пацієнтів виявили звуження дрібних дихальних шляхів, що стало наслідком фіброзу всередині бронхіальної стінки. У зразках мокротиння та у клітинах дихальних шляхів було надто сильне виділення білка, який набував гелеподібної форми.

Вчені виключили всі можливі причини подібних пошкоджень і встановили, що після того, як пацієнти на якийсь час перестали використовувати електронні сигарети, їхній стан трохи покращився. Вони зробили висновки, що до ушкоджень легень приводить саме вейпінг.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.