Висунуто нову теорію вимирання динозаврів на Землі

Висунуто нову теорію вимирання динозаврів на Землі

Як насправді могли загинути динозаври / фото: focus.ua

Співробітники Університету Херіот-Ватт, що у Великобританії, деякий час тому знайшли на березі Атлантичного океану, який межує із Західною Африкою, абсолютно новий ударний кратер. Імовірно, що він виник приблизно 66 мільйонів років тому, як і кратер Чікшулуб, що залишився після падіння гігантського астероїда в Мексиці. Заведено вважати, що саме він став причиною загибелі динозаврів на планеті. Проведене вченими дослідження продемонструвало, що насправді могло бути два або кілька великих астероїдів, які спровокували всесвітню катастрофу.

Про це повідомляє Inverse.

Вчені займалися сейсмічним зондуванням поруч з узбережжям Західної Африки на глибині близько 400 метрів. Дослідження дозволило встановити наявність ударного кратера, який отримав назву Надир. Його діаметр досягає 8,5 кілометрів. Кратер розташовується на самій вершині шару гірських порід. Вони визначають кордон вимирання, під час якого загинуло 75% всіх видів на планеті, в тому числі й динозаврів. Сталося це 66 млн років тому, і довгий час фахівці вважали, що катастрофу спровокувало падіння астероїда, який залишив після себе кратер діаметром 12 кілометрів.

Тепер вчені припускають, що виявлений кратер Надір міг стати результатом падіння астероїда з діаметром близько 400 метрів. Удар міг статися через деякий час після того, як впав космічний камінь Чікшулуб. Падіння меншого об’єкта могло викликати неймовірно потужні землетруси та цунамі, що також вплинуло на динозаврів.

Потім вчені запропонували ще одну теорію щодо того, що на Землю 66 мільйонів років тому могло впасти набагато більше астероїдів. Залишається тільки виявити залишені ними кратери. Є версія про те, що це міг бути гігантський космічний камінь, який зіткнувся з іншими астероїдами в навколоземному просторі та розпався на великі частини, а вони потім впали на нашу планету.

Через пару років планується пробурити морське дно, щоб встановити точний вік виявленого кратера. Адже може виявитися, що між падіннями двох астероїдів пройшло дуже багато часу. Є ймовірність того, що Надір може виявитися всього лише результатом вулканічних процесів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.