Високоточні ракети, безпілотники та гаубиця: військова допомога Україні за тиждень

Високоточні ракети, безпілотники та гаубиця: військова допомога Україні за тиждень

Військова допомога Україні / фото: Громадське

Європейські країни продовжують надавати військово-технічну допомогу Україні і тим самим відіграють важливу роль у стримуванні російської агресії. Впродовж минулого тижня (з 21 по 27 листопада) в ЗМІ з’явилася інформація про передачу Україні високоточних ракет Brimstone-2, розвідувальних дронів, боєприпасів до HIMARS та інших видів озброєння.

Люксембург відзначився передачею Україні шести безпілотників чеського виробництва Primoco One 150, які напередодні закупив з метою військової підтримки ЗСУ. Цей тип безпілотників призначений для ведення розвідки чи спостереження. Повідомляється і про надання Україні позашляховиків HMMWV. 

“Вони посилять Україну у здійсненні її права на самооборону. Люксембург підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно”, – написав міністр оборони Люксембургу Франсуа Бауш у Twitter.

Вперше за час війни Велика Британія передала Україні три гелікоптери Sea King, призначені для пошуково-рятувальних операцій. За словами міністра оборони країни Бена Воллеса перший із трьох гвинтокрилів Sea King вже прибув до України. 

Крім того, у Міноборони Великобританії підтвердили інформацію про передачу Збройним силам України високоточних ракет Brimstone-2, які мають дальність пуску вдвічі більшу, ніж ракети Brimstone першого покоління, що передавались до України раніше. Дальність польоту цієї ракети при запуску з повітря становить 60 км, при запуску з наземних установок – близько 12 км.

Новий пакет військової допомоги анонсувала Норвегія. До складу пакету входить самохідна гаубиця М109 та запасні частини до неї. Наразі Норвегія передала 22 таких машини для використання у війні проти Росії. Також у пакеті близько 55 тис. перев’язувальних матеріалів та індивідуальних аптечок. Крім того, відправлено 30 тис. польових пайків та 55 тис. одиниць зимового одягу.

«Для безпеки Норвегії та Європи важливо, щоб Росія не виграла у війні проти України. Українські сили ведуть важливу битву за демократію та справедливість», – прокоментував рішення міністр оборони країни Бйорн Арільд Грам.

Пентагон також відзначився приємною для України новиною, а саме підготовкою нового пакету військової допомоги на 400 млн доларів. У складі допомоги від США додаткові боєприпаси для систем NASAMS та ракетно-артилерійських систем HIMARS, великокаліберні кулемети, броньовані машини та генератори.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.