“Втратить статус автономії”: Подоляк про Крим після деокупації

“Втратить статус автономії”: Подоляк про Крим після деокупації

Подоляк / фото: DW

Україна, як унітарна держава, не повинна мати жодних автономних республік у складі. Тому після звільнення Криму від рашистів, найбільш ймовірно, що півострів втратить статус автономії.

Про це заявив в ефірі УНІАН радник глави Офісу Президента.

За словами політика, Крим після повернення до України повинен позбутися статусу автономії, оскільки Україна за конституцією є унітарною державою і в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. А будь-яке автономне утворення, за словами Подоляка, є сприятливим середовищем для виникнення сепаратиських настроїв.

“Для унітарної держави автономія – це небезпечний шлях, шлях у конфліктність на регіональному рівні. Я не думаю, що після всіх “щеплень”, які ми зараз отримали, нам потрібно цим шляхом йти”, – заявив радник голови ОП.

Подоляк нагадав, що федеральна конструкція тої ж Росії не дозволяє іншим регіонам виходити з федеральної системи та навіть проводити референдуми.

Водночас, радник Андрія Єрмака, зауважив, що не варто забувати про присутність в Криму етнічних спільнот, права яких повинні бути визначені в повному обсязі. 

“Кримські татари, наприклад, очевидно заслуговують на те, щоб ми дивилися на них з великою симпатією, оскільки вони зазнали багато жахів, які відбувалися в Криму протягом останніх 9 років”, – заявив Подоляк і додав, що Україна має бути об’єктивною в оцінці того, яку ціну заплатило місцеве населення Криму за всі етапи війни в Україні.

Радник голови ОП наголосив і на необхідності проведення українізації в Криму, оскільки це “природний процес”. 

“Тут треба ставити більш амбітні завдання. Ми повинні будемо промоутувати українську культуру, яку потрібно буде створювати — якісну літературу, кіно, музику, котрі будуть цікавими для глобального ринку”, — зазначив він.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.