Все про суглоби

Все про суглоби

На біль та дискомфорт у суглобах скаржаться не тільки літні пацієнти, а й молоді та досить активні. Одні відчувають болючість після робочого дня, інших турбує скованість у рухах ніг та рук з самого ранку. Незалежно від видів суглобів, кожен з них включає не тільки кістки, а й хрящі, м’язи, прошарки сполучної тканини та слизові сумки. За всієї складності будови здоровий суглоб функціонує злагоджено. Поява в ньому болю може бути симптомом багатьох захворювань, терапія яких залежить від їх причини та загальної клінічної картини.

Симптоми, що вказують на захворювання суглобів

Для кожної патології суглобів характерна своя симптоматика та особливості. Проте можна назвати деякі загальні прояви:1

● біль та припухлість у суглобі;

● скутість рухів,

● місцеве підвищення температури м’яких тканин біля суглоба;

● втрата м’язової маси ураженої кінцівки.

Одна з перших ознак, що змушують звернутися до лікаря – біль. Він може проявлятися чи посилюватися після мінімального фізичного навантаження, або у спокої, вночі. Наприклад, при артрозі колінного суглоба біль може з’являтися під час підйому чи спуску сходами. Чим раніше встановлено діагноз і розпочато правильне лікування, тим більший його успіх.

Види та причини захворювань суглобів

Загалом усі суглобові хвороби ділять на дві великі групи.2

1. Артрити. Запалення в суглобовій порожнині, спричинені інфекцією, аутоімунними чи ендокринними патологіями, порушенням обміну речовин. Провокуючі фактори: ангіна, урогенітальні та кишкові інфекції, травми, переохолодження, особливості анатомії.

2. Артрози або «відкладення солей». Протікають із руйнуванням хряща і кістки, що знаходиться під ним. Втрачається гладкість та еластичність хряща, він розтріскується. Причини больового синдрому – навантаження суглоба та його поступова деформація.

Частіше всього болять коліна при надмірній масі тіла, а також у тих, хто, через свою професію змушений стояти по кілька годин на день. Біль в плечовому суглобі виникає частіше у людей, які за родом діяльності виконують однакові «втомні» рухи.

Терафлекс®* від захворювань суглобів

Для своєчасної постановки діагнозу та призначення правильного лікування пацієнту треба звернутися до терапевта або ревматолога. Зокрема, для терапії та профілактики захворювань суглобів лікарі призначають хондропротектор Терафлекс®.

Препарат поєднує в собі природні сполуки хондроїтину та глюкозаміну, вплив яких спрямований на:3

● відновлення структури суглобів;

● покращення стану хрящової тканини;

● зменшення виразності болю;

● покращення кровообігу;

● підвищення рухливості суглоба;

● відновлення обсягу рухів.

Схему лікування та тривалість лікування в залежності від виду та стадії захворювання також повинен визначати спеціаліст.

______________________

* Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Терафлекс Адванс, капсули № 120 флакон UA/4142/01/01 від 22.12.2020, Терафлекс Адванс, капсули № 60 флакон UA/4142/01/01 від 22.12.2020, Терафлекс, капсули № 120 флакон UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс, капсули № 60 флакон UA/7749/01/01 від 17.01.2018.

Література:

1. Головач И.Ю. Ревматоидный артрит: достижения биологической терапии и интерпретация клинических исследований // Раціональна фармакотерапія. ‒ 2011.

2. Human anatomy : color atlas and textbook / J. A. Gosling [et al.]. — 5th ed. — London, 2008.

3. Поворознюк В.В., Дзерович Н.И. Эффективность препарата Терафлекс Адванс в лечении болевого синдрома при остеоартрозе коленных суставов // Здоров’я України. – 2006. – № 17.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.