Вперше за 59 років Юпітер “впритул” наблизиться до Землі

Вперше за 59 років Юпітер “впритул” наблизиться до Землі

Юпітер / фото: НАСА

Одне з рідкісних явищ очікують 26 вересня в межах Сонячної системи. Планета Юпітер максимально наблизитися до Землі. Вперше за майже 60 років вдасться спостерігати щось подібне.

Про це повідомляє Space.com.

Це явище унікальне не тільки тому, що відбувається рідко. Зближення планет цього разу пройде в момент їх протистояння. Так називається розташування небесних тіл в космосі, коли вони стоять один навпроти одного. Тільки в цьому випадку між Землею і Юпітером буде Сонце.

Юпітер наближається до нашої планети щороку, а протистоїть кожні 13 місяців. Але такої близької дистанції астрономи давно не спостерігали.

Максимальне зближення буде 25 вересня, а на наступний день планети вступлять в протистояння. У цей час можна добре розглянути красу Юпітера в телескопах. Він буде світити набагато яскравіше в нічному небі.

25-26 вересня, а також за кілька днів до і після зазначених дат червоний гігант буде найяскравішим на нічному небі не враховуючи Місяця. Про це розповів астрофізик з Центру космічних польотів імені Маршалла Адам Кобельські.

Через те що орбіти в Сонячній системі не круглі, а еліпсовидні, зближення планет може відбуватися на різних дистанціях: великих і малих. Орбіта Юпітера на багато більше Земної. Нашій планеті потрібно всього 365 днів, щоб зробити один оборот навколо Сонця, Юпітеру необхідно 12 земних років.

Середня відстань під час зближення, яке раніше спостерігалося між планетами було 960 млн км, цього разу дистанція скоротиться майже у два рази й складе 590 млн км.

Також астрофізик додав, що при наявності хорошого потужного бінокля кожен охочий зможе розглянути кільця Юпітера в період з 25 по 26 вересня.

При цьому явища ніяк не вплине на метеозалежних людей. Техніка і мобільний зв’язок продовжить працювати справно.

 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.