ВООЗ скликає екстрене засідання через спалах віспи мавп

ВООЗ скликає екстрене засідання через спалах віспи мавп

Генеральний директор ВООЗ / фото: Platon.Asia

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) негайно скликае основних експертів, щоб провести екстрену нараду. Причиною цього стало поширення віспи мавп. Щодня продовжують реєструвати нові випадки зараження.

Про це повідомляє The Telegraph.

Насамперед збираються обговорити те, якими саме способами поширюється небезпечний вірус. Варто звернути увагу на те, що переважно віспа мавп поширюється серед геїв та чоловіків-бісексуалів. Також обов’язково обговорюватиметься можливість проведення вакцинації.

Є інформація про те, що на зустріч збираються запросити виконавчого директора Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я Майка Райана. Буде проведено обговорення питання щодо застосування вакцини проти небезпечного типу віспи. Її виробництвом займається компанія Bavarian Nordic.

Препарат, імовірно, вводитимуть тим людям, інфікування яких було підтверджено медиками. Звернути увагу варто на те, що цю вакцину схвалили виключно на території Великобританії, щоб захистити населення від віспи. Результати проведених досліджень продемонстрували, що препарат є дійсно ефективним і дозволяє знизити ризик розвитку захворювання приблизно на 85%. При цьому необхідно встигнути зробити вакцину протягом перших чотирьох днів після того, як сталося зараження. Тільки в цьому випадку шансів на покращення стану буде набагато більше.

На сьогоднішній день фахівці вкрай стурбовані тим, що збільшується кількість людей, які заражені мавпячою віспою. Захворювання фіксується у Великобританії, а також у деяких інших країнах. По всьому світу були створені групи медиків, які намагатимуться зв’язуватися із зараженими людьми.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.