Новости Планеты

Власне здоров’я: чому треба робити аналізи крові?

Власне здоров’я: чому треба робити аналізи крові?

Власне здоров’я: чому треба робити аналізи крові?

На жаль, не всі захворювання мають чіткі та очевидні симптоми. Багато патологічних станів проявляються нехарактерно і стримано, тому пацієнт може не помітити їх у повсякденному житті, поки симптоми хвороби не проявляться. Тому іноді варто перевірити загальний стан здоров’я профілактично. Це можна зробити простим способом, виконавши, серед іншого, аналіз крові у Львові. Які дослідження крові можуть бути корисними та цінними?

Основні аналізи крові

Які аналізи крові слід робити раз у раз? Звичайно це — морфологія крові, але також вимірювання ШОЕ, холестерину та глюкози. Жоден з цих тестів не вимагає ні складної підготовки, ні великих фінансових витрат, і вони надають багато важливої інформації про здоров’я пацієнта.

Морфологія

Морфологія крові — це тест, суть якого полягає в кількісному та якісному аналізі морфотичних елементів крові. Оцінюється наявність:

  • еритроцитів,
  • лейкоцитів,
  • тромбоцитів.

Кількість еритроцитів, гемоглобіну та гематокриту, а також інші параметри еритроцитів дозволяють спостерігати анемію та попередньо визначати її тип та очікувану причину.

Оцінка кількості та частки лейкоцитів, тобто білих кров’яних клітин, дозволяє зробити висновок про наявність запалення в організмі та оцінити його етіологію, тобто причину. З іншого боку, оцінка тромбоцитів дозволяє зробити початкову оцінку системи згортання.

Варто знати, що це не все, що можуть сказати зміни в морфології. Аномалії параметрів також свідчать про зневоднення, хронічні захворювання, імунні розлади, порушення роботи кісткового мозку або навіть рак.

Холестерин

Холестерин — це сполука, яка виконує ряд важливих функцій в організмі. Однак його занадто висока концентрація в плазмі крові пов’язана з підвищеною ймовірністю розвитку атеросклерозу. Ліпідна панель, яка включає, крім загального холестерину, фракції холестерину ЛПНЩ та ЛПВЩ та тригліцериди, проводиться з метою попередньої оцінки серцево-судинного ризику.

Порушення ліпідного обміну можуть сприяти таким захворюванням, як ішемічна хвороба серця, інфаркт, інсульт або атеросклероз артерій нижніх кінцівок. Причини збільшення загального холестерину включають полігенну гіперхолестеринемію (в якій важливу роль відіграє неправильна дієта), сімейну гіперхолестеринемію або вторинну гіперхолестеринемію, що виникають при гіпотиреозі, нефротичному синдромі, хронічній нирковій недостатності або деяких захворюваннях печінки.

Глюкоза

Глюкоза — це простий цукор, який є основною енергетичною сполукою для людини. Тест на вміст глюкози в крові проводиться для діагностики та моніторингу лікування діабету або для виявлення попереднього діабету. Варто пам’ятати, що у багатьох випадках діабет не дає чітких симптомів, а основні аналізи крові, такі як вимірювання глюкози, дозволять помітити захворювання та швидко розпочати адекватне лікування.

Основні дослідження крові — оцінка результатів

Слід пам’ятати, що для інтерпретації результатів досліджень потрібні спеціальні знання та цілісний підхід. Тому не треба намагатися самостійно аналізувати свої результати, виходячи зі стандартів лабораторії. Візит до лікаря дозволить не тільки оцінити стан здоров’я, але й поглибити діагноз у правильному напрямку та пояснити можливі сумніви. Можливо, лікар також порекомендує інші огляди, які слід проводити періодично для раннього виявлення будь-яких відхилень.

Читать полностью (Время чтения: 7 минут)
Добавить комментарий
Scroll Up