Вкусив кліщ: що треба робити і що категорично не можна

Вкусив кліщ: що треба робити і що категорично не можна

Що потрібно робити, коли вкусив кліщ / фото: pixabay

Навесні у парках та лісах стають максимально активними кліщі. Вони піджидають любителів відпочинку на природі чи прогулянок на свіжому повітрі. Після того, як кліщ помітить свою жертву, він максимально швидко піднімається вгору і знаходить ділянку з найтоншою шкірою. Найчастіше це пахви, голова чи шия. Потім паразит упивається в тіло своєї жертви.

Кліщі дуже небезпечні через те, що можуть переносити дуже серйозні захворювання інфекційного характеру. Наприклад, захворювання Лайма або кліщовий енцефаліт, який часто стає причиною летального результату. Якщо трапилося так, що кліщ все ж таки укусив, то його необхідно якнайшвидше видалити. Але для цього дуже важливо знати, як правильно це робити.

Про те, що потрібно зробити і категорично заборонено при укусі кліща, докладніше розповіла інфекціоніст Анастасія Неклюдова. Вона виділила ті дії, які не зашкодять здоров’ю.

В якості профілактики варто через кожні кілька годин оглядати тіло. Для прогулянок на природі потрібно користуватися лише максимально закритим одягом та репелентами. Якщо раптом на тілі було виявлено кліщ, потрібно виконати такі дії:

  • Його потрібно дістати всього, з головкою.
  • Якщо немає можливості самостійно це зробити, то необхідно якнайшвидше звернутися до травмпункту до хірурга.
  • Якщо кліща виявили більше, ніж через добу після відвідування лісу або парку, потрібно якнайшвидше звернутися за профілактикою.
  • Якщо профілактика протипоказана (жінка чекає дитину або дитині не виповнилося ще 12 років), то слід спостерігати за раною. Першою ознакою хвороби Лайма стане поява червоного кільця навколо укусу.
  • Якщо кліщ досить великий у розмірі, це вказує на те, що на тілі він провів мінімум добу.

У жодному разі не можна заливати маслом кліща або ж наносити на нього лак для нігтів, як це багато хто рекомендує. Також не треба чекати, доки кліщ сам відпаде. Не можна зберігати кліща або відносити його в лабораторію на дослідження.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.